LEKKOATLETYKA

BIEGI PRZEŁAJOWE 2018

MISTRZOSTWA POWIATU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

D nia 4 października w Świdwinie odbyła się impreza cykliczna, Mistrzostwa powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Drużyna żeńska składała się z 10 zawodniczek, które miały do pokonania dystans 720 m. Drużyna chłopców rywalizowała na dystansie 1000 m. Obie drużyny zdobyły Mistrzostwo Powiatu i awansowały do Mistrzostw Województwa, które odbędą się dnia 25.10.2018r w Tychowie.Dryżyna Dziewcząt wystąpiła w następującym składzie:

Marcin Popow oraz Jarosław Kulikowski

W dniu 22-05-2018 w Stargardzie drużyna lekkoatletyczna chłopców naszej szkoły zdobyła 5 miejsce w województwie w szkolnej lidze lekkoatletycznej.

Skład zespołu; Mariusz Wojdalski, Szymon Siwek, Michał Graczyk, Maciej Dunajski, Mateusz Borkowski, Patryk Zaczkowski, Mariusz Bieniek, Szymon Ogiński, Szymon Knap, Daniel Orenczak.

BIEGI PRZEŁAJOWE

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

20 października 2016r. najlepsze szkoły w biegach przełajowych z terenu województwa zachodniopomorskiego rywalizowały o medale i puchary. Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Szczecinie zorganizował finały wojewódzkie, poprzedzone serią zawodów miejskich i powiatowych. W eliminacjach łącznie wystartowało kilkaset zespołów. Do zawodów na szczeblu wojewódzkim zakwalifikowały się szkoły, które zajęły pierwsze miejsca w swoich powiatach.        Organizatorem finałów wojewódzkich był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Tychowie. W zawodach rywalizowały 10-osobowe zespoły na pętli o długości 800 m dla  dziewcząt i 1000 m dla chłopców.

Dziewczęta Zespołu Szkół Rolniczych w Świdwinie przez cały bieg dawały z siebie wszystko, rywalizację ukończyły na XII miejscu.  Pierwsze miejsce zajęła szkoła z  II LO Stargard Szczeciński, drugie- ZSO Gryfino, trzecie  LO Kołobrzeg. W reprezentacji ZSR CKP Świdwin wystąpiły:Biskupska Marcelina, Franas Sara, Kubicka Weronika, Maląg Irena, Mykieta Aleksandra, Paplińska Weronika, Padykuła Monika, Potyralska Patrycja, Wiśniewska Sara, Wyszyńska Dagmara. Opiekunem zespołu była Katarzyna Kotula.

Również zaciętą walkę o czołowe miejsce stoczyli uczniowie ZSR CKP w Świdwinie. Na finiszu minimalnie lepsza była II LO Szczecin. Ostatecznie zawody ukończyli na VII pozycji. Medale zdobyli uczniowie z VI LO w Koszalinie, ZSO Gryfino i ZS nr 2 w Stargardzie Szczecińskim. Reprezentację zawodników ZSR CKP w Świdwinie tworzyli: Jakub Bodys, Krzysztof Wiak, Dawid Kurlapski, Patryk Walczak, Mateusz Bożek, Jakub Kowalewski, Marian Bieniek, Michał Ławniczak, Zygmunt Wieczorek, Kamil Pieda. Opiekunem zespołu był: Marcin Popow.

Dnia 9.09. 2016 r w Barzkowicach odbyły się indywidualne Biegi Przełajowe. Reprezentacja Szkoły w klasyfikacji drużunowej zajęła II miejsce. Dziewczęta: