LEKKOATLETYKA

BIEGI PRZEŁAJOWE

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

20 października 2016r. najlepsze szkoły w biegach przełajowych z terenu województwa zachodniopomorskiego rywalizowały o medale i puchary. Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Szczecinie zorganizował finały wojewódzkie, poprzedzone serią zawodów miejskich i powiatowych. W eliminacjach łącznie wystartowało kilkaset zespołów. Do zawodów na szczeblu wojewódzkim zakwalifikowały się szkoły, które zajęły pierwsze miejsca w swoich powiatach.        Organizatorem finałów wojewódzkich był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Tychowie. W zawodach rywalizowały 10-osobowe zespoły na pętli o długości 800 m dla  dziewcząt i 1000 m dla chłopców.

Dziewczęta Zespołu Szkół Rolniczych w Świdwinie przez cały bieg dawały z siebie wszystko, rywalizację ukończyły na XII miejscu.  Pierwsze miejsce zajęła szkoła z  II LO Stargard Szczeciński, drugie- ZSO Gryfino, trzecie  LO Kołobrzeg. W reprezentacji ZSR CKP Świdwin wystąpiły:Biskupska Marcelina, Franas Sara, Kubicka Weronika, Maląg Irena, Mykieta Aleksandra, Paplińska Weronika, Padykuła Monika, Potyralska Patrycja, Wiśniewska Sara, Wyszyńska Dagmara. Opiekunem zespołu była Katarzyna Kotula.

Również zaciętą walkę o czołowe miejsce stoczyli uczniowie ZSR CKP w Świdwinie. Na finiszu minimalnie lepsza była II LO Szczecin. Ostatecznie zawody ukończyli na VII pozycji. Medale zdobyli uczniowie z VI LO w Koszalinie, ZSO Gryfino i ZS nr 2 w Stargardzie Szczecińskim. Reprezentację zawodników ZSR CKP w Świdwinie tworzyli: Jakub Bodys, Krzysztof Wiak, Dawid Kurlapski, Patryk Walczak, Mateusz Bożek, Jakub Kowalewski, Marian Bieniek, Michał Ławniczak, Zygmunt Wieczorek, Kamil Pieda. Opiekunem zespołu był: Marcin Popow.

Dnia 9.09. 2016 r w Barzkowicach odbyły się indywidualne Biegi Przełajowe. Reprezentacja Szkoły w klasyfikacji drużunowej zajęła II miejsce. Dziewczęta: