rekrutacja Egzamin zawodowe Egzamin zawodowe
KURSY GASTRRONOMICZNE

Zjazd Wydziału Zaocznego semestr

KURSY GASTRONOMICZNE

Kursy kwalifikacyjne:

 

1.          PRZYGOTOWANIE I WYDAWANIE DAŃ

2.      ORGANIZACJA ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH

 

Po ukończeniu kursu kwalifikacyjnego  "Przygotowanie i wydawanie dań" i zdaniu egzaminu państwowego zdobędziesz zawódKUCHARZA.

Jeżeli ukończysz również kurs kwalifikacyjny "Organizacja żywienia i usług gastronomicznych" i zdasz egzamin państwowy  uzyskasz tytuł: TECHNIKA ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH.

 

Na kursach kwalifikacyjnych NAUCZYMY CIĘ...

...wszystkiego, co musisz wiedzieć na temat funkcjonowania gastronomii, poznasz tajniki prowadzenia między innymi: restauracji, kafeterii, stołówek, bufetów; dowiesz się, jak organizować wszelkiego rodzaju imprezy
o charakterze gastronomicznym, tj.: bale, wesela, przyjęcia okolicznościowe, bankiety firmowe. 


Nauczysz się reguł zdrowego i nowoczesnego żywienia oraz układania zestawów potraw i napojów z ich uwzględnieniem. Pokażemy Ci, jak prowadzić dokumentację dotyczącą rozliczeń produkcji gastronomicznej, a także jak organizować, koordynować i nadzorować obsługę konsumentów, pracę magazynu oraz pracę w dziale produkcyjnym.

 

Perspektywy zatrudnienia:

Pracę znajdziesz między innymi w restauracji, kawiarni, pubie, hotelu, stołówce szkolnej lub pracowniczej albo firmie cateringowej. Zdobędziesz także odpowiednie kwalifikacje, by otworzyć własną działalność. 

 

Aby kształcić się w zawodzie kucharza, technika żywienia i usług gastronomicznych kandydat powinien posiadać...
 

... wrażliwość estetyczną i smakową, podzielność uwagi, zręczność ruchów, refleks, wytrzymałość na długotrwały wysiłek i stres, musi dobrze pracować w grupie, powinien też czuć się odpowiedzialnym  za zdrowie ludzi spożywających przygotowane przez niego potrawy. Przydatne są uzdolnienia plastyczne, które wykorzystuje się przy projektowaniu rozmieszczania potraw na półmiskach czy dekorowaniu różnorodnych wyrobów kulinarnych, pomieszczeń, stołów bankietowych oraz zdolności organizacyjne.
 

PODANIE NA KURS (kliknij tutaj)
 

Sekretariat Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych

telefon: 
94 3652582
telefon kom.: 
539 960 295
e-mail:  kkzzsrckp@interia.pl
pok. 004 lub 009, parter

Godziny przyjmowania interesantów
poniedziałek - piątek: 07:00 - 15:00
sobota: nieczynne
niedziela: nieczynne
 


Nasz adres:
Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego im. Stefana Żeromskiego
ul. Szczecińska 88 ; 78-300 Świdwin