Aktualności
REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2020/2021
Data dodania: 04.04.2019 r.

Obrazy: front_rekrutacja.png

Praktyki Zawodowe
Data dodania: 22.05.2020 r.

Obrazy: praktyki_zawodowe.jpg

Konkurs na Facebook
Data dodania: 10.05.2020 r.

KONKURS na FACEBOOK 

„MOJA SZKOŁA- mój zawód”

 

Celem konkursu pt. „MOJA SZKOŁA -MÓJ ZAWÓD” (zwanego dalej Konkursem) jest popularyzowanie wśród uczniów szkół podstawowych wiedzy z zakresu nabywania umiejętności zawodowych w ZSR CKZ im. S. Żeromskiego w Świdwinie poprzez: kierunki kształcenia, bazę dydaktyczną i sportową, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną czy funkcjonowanie internatu oraz bezpiecznych zasad podczas nauki i uczestnictwa w zajęciach dodatkowych na terenie szkoły.

Poniżej znajduje się regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia.

Regulamin konkursu (kliknij aby pobrać).

Karta zgłoszenia (kliknij aby pobrać).


Drodzy Rodzice i Uczniowie
Data dodania: 17.04.2020 r.

Drodzy Rodzice i Uczniowie

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że sytuacja, w której obecnie jesteśmy jest…wymagająca. Mam nadzieję, że Państwo i „nasze” Dzieci macie się dobrze i chronicie się przed zakażeniem koronawirusem najlepiej jak potraficie.

Dla potrzeb Państwa i Młodzieży na 23doris@interia.pl i masa900513@gmail.com mozna się z nami kontaktować . Za takim właśnie pośrednictwem- najlepiej jak tylko potrafimy- będziemy służyć Wam pomocą. Możecie skontaktować się z nami pod numerem telefonu:


Dorota Lewandowska  501 290 637

Marlena Sapała  733 329 166


Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia pozdrawiamy
pedagog szkolnyKKZ
Data dodania: 16.04.2020 r.

UWAGA 

W zakładce Kwalifikacyjne kursy zawodowe - Plan kkz - są wytyczne dla słuchaczy obecnych kursów kwalifikacyjnych

Wydział zaoczny
Data dodania: 03.04.2020 r.

Uwaga!!!!

Nauczyciele oraz Słuchacze wydziału zaocznego sem III oraz sem VI proszę zapoznać się z informacjami umieszczonymi w zakładce LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE DLA DOROSŁYCH - PLAN SEMESTRALNY 

Sukces Michała Włodarczyka, ucznia ZSR CKZ w Świdwinie
Data dodania: 12.03.2020 r.

Obrazy newsów: olimpiada_2020.jpg

 

Sukces Michała Włodarczyka,

 ucznia  ZSR CKZ w Świdwinie.

 

 

 

        Młodzież ZSR CKZ w Świdwinie corocznie uczestniczy w Olimpiadzie Przedmiotowej Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. To Olimpiada tematyczna adresowana do zafascynowanych historią uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą historią wojskowości. Co roku w zawodach bierze udział niemal 3000 uczniów. Olimpiada jest rozgrywana w trzech etapach od listopada do czerwca, a jej zwieńczeniem są zawody finałowe w Warszawie, którym towarzyszą atrakcje dla uczestników i ich opiekunów. Zwycięzcy rywalizacji otrzymują cenne nagrody oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na wybranych uniwersytetach.

Nasi uczniowie rywalizując z młodzieżą z innych szkół, często realizującą zakres rozszerzony z historii(co sprawia nam jeszcze większą satysfakcję) odnoszą niemałe sukcesy.

W tym roku szkolnym 2019/2020 tematyka Olimpiady dotyczyła lat 1887-1922 „O niepodległość i granice RP.” Ten przedział lat nie był ustanowiony przez przypadek. Organizatorzy chcieli w tren sposób uczcić 100-lecie Bitwy Warszawskiej.

Nasz wychowanek Michał Włodarczyk dnia 05.03.2020r reprezentował naszą placówkę na szczeblu wojewódzkim. Zdobył bardzo wysoką liczbę punktów z części pisemnej i ustnej , co pozwoliło na zajęcie 1 pozycji na liście z okręgu koszalińskiego i dalszy udział w Olimpiadzie już w zawodach centralnych.

Michał jest uczniem klasy II Technikum Informatycznego i z całą pewnością  to początek jego drogi w tej naukowej dyscyplinie . Życzymy Jemu i sobie wielu sukcesów, a rodzicom dziękujemy za wychowanie dzieci w tak patriotycznych tradycjach.  

                                                                                                 M.S.

1 marca-Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych? 2020
Data dodania: 27.02.2020 r.

Obrazy newsów: 1_marca_2020_zdj1.jpg

Szkoła Pamięta

 

1 marca-Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

 

        Uczniowie i nauczyciele ZSR CKZ w Świdwinie w dniach 27.02-06.03.2020r włączyli się w obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.  W tych dniach podjęto szereg działań edukacyjnych poświęconych bohaterom podziemia antykomunistycznego. Zostały przeprowadzone lekcje o „Żołnierzach Wyklętych” uzupełnione filmami dotyczącymi tej tematyki. Zorganizowano szkolną wystawę , przypominającą o postaciach i wydarzeniach , które komunistyczna cenzura skazała na zapomnienie. W trakcie przerw lekcyjnych uczniowie mieli okazję wysłuchać pieśni o niezłomnych tj. Myśmy rebelianci, Na znojną walkę, Biały krzyż, Już dopala się ogień w biwaku itp. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Powojenna konspiracja niepodległościowa była najliczniejszą formą zorganizowanego oporu polskiego społeczeństwa wobec reżimu komunistycznego. W zbrojnym podziemiu działało nawet 200 tys. osób zgrupowanych w oddziałach o różnej orientacji. Kolejnych 20 tys. walczyło w partyzantce. Kilkaset tysięcy osób zapewniało łączność, aprowizację, wywiad i schronienie. Przeciwko władzy występowali także uczniowie zrzeszeni w podziemnych organizacji młodzieżowych – łącznie ok. 20 tys. młodych ludzi. Celem  obchodzenia świąt narodowych  w ZSR CKZ jest uświadomienie uczniom,że są one  ważnym elementem życia społecznego. Dzięki temu jest podtrzymywana tradycja i pamięć historyczna, która umożliwia młodym Polakom identyfikować się ze swoim narodem, a także wpływa na poczucie odrębności i indywidualności w dobie Zjednoczonej Europy i globalizacji.

                                                                                                     

 M.S.

Obrazy newsów: 1_marca_2020_zdj2.jpgPuchar Stefana 2020r.
Data dodania: 21.01.2020 r.

Obrazy newsów: puchar_stefana.jpg

23.01.2020 r. (czawrtek) od godz. 10:00 na hali sportowej Naszej Szkoły odbędzie się Międzregionalny Turmiej Piłki Ręcznej Dziewcząt " O Puchar Stefana 2020 " .


Wystąpią :

- MKS "Słupia" Słupks

- CKS Szczecin

- "Od Stefana" ZSR CKZ Świdwin 

NOWY PLAN LEKCJI
Data dodania: 12.01.2020 r.

Uwaga - Plan lekcji! -


OBOWIĄZUJĄCY OD


13.01.2020r

 

Poniżej dostępna jest nowa wersja planu, która

obowiązywać będzie 


od 13 stycznia 2020r. do 24 kwietnia 2020r.


Prosimy o zapoznanie się ze zmianami.


Plan lekcji - Uczniowie (pobierz TUTAJ)

Plan lekcji - Nauczyciele (pobierz TUTAJ)

Informacja
Data dodania: 10.01.2020 r.

Informacja

Pkan lekcji, który bedzie obowiązywał od 13.01.2020r. dostępny będzie na stronie w niedzielę (12.01.2020r.) między godziną 12:00-14:00