Aktualności
WIERSZE, KTÓRE LUBIMY
Data dodania: 16.02.2018 r.

WIERSZE, KTÓRE LUBIMY

W tym roku szkolnym odbył się kolejny Wieczór Poezji. Nasi uczniowie, a głównie mieszkańcy Internatu, zebrali się w tym wyjątkowym dniu, aby odczytać swoje ulubione wiersze. Byli też tacy, którzy odczytywali własną twórczość.

Sala, w której odbywał się Wieczór Poezji, to Klub Europejski, który na ten wyjątkowy dzień zmienił się nie do poznania. Wszystko dzięki Paniom – Jadwidze Zbieg i Annie Dziórawiec. Sala była przyozdobiona w jesienne, suche liście. Na stole oraz na parapetach znajdowały się świeczki, które dodawały uroku i klimatu. Pan Józef Zychowicz zadbał o łakocie dla uczestników oraz słuchaczy. Na stole nie zabrakło ciasta, cukierków i ciastek.

Na naszym spotkaniu wiersze czytał Norbert Krawczyński, który zdobywał podium w konkursach recytatorskich. Pomiędzy naszymi ukochanymi wierszami i własną twórczością Pan Józef Zychowicz rozweselał nas krótkimi fraszkami (o przyjaźni, miłości, mądrości…). Swoją własną twórczość odczytała Martyna Maląg. Naszym jakże cudownym Paniom naszymi wierszami przypomnieliśmy ich młodość. Nasi słuchacze byli zachwyceni (m.in. Wojciech Gatzke i Michał Szenichowicz). Te wspaniałe momenty zostały uchwycone na fotografiach, które wykonał Adrian Łomako.

Gdy już przeczytaliśmy wszystkie nasze poezje przyszedł czas zadumy, refleksji i rozmów. Gdy tak rozmawialiśmy, łasuchowaliśmy w najlepsze słodycze i ciasta. Po wszystkim przyszedł czas na sprzątanie. Zebrała się dzielna grupa do pomagania i uwinęliśmy się w zaskakującym tempie. 

Dziękujemy za ten Wieczór Poezji i zapraszamy za rok. Mamy nadzieję na więcej własnej twórczości.

Obrazy newsów: wieczor.jpg

Obrazy newsów: wieczor1.jpg

Obrazy newsów: wieczor2.jpg

Obrazy newsów: wieczor3.jpg

Niech żyje Bal, bo to życie to bal jest nad bale-Agnieszka Osiecka
Data dodania: 05.02.2018 r.

“Niech żyje Bal, bo to życie to bal jest nad bale…”-Agnieszka Osiecka

Takimi słowami przywitali gości maturzyści z Zespołu Szkół Rolniczych w Świdwinie. W piątkowy wieczór 12.01.2018r. w Młynie nad Starą Regą w Tarnowie to oni mieli swój Bal Studniówkowy. Studniówkę otworzył dyrektor szkoły Andrzej Muchorowski, a młodzież na początek zatańczyła cudownie poloneza do muzyki W. Kilara.

Był to szczególny dzień dla tych, którzy już za 100 dni zmierzą się z pierwszym w życiu ważnym egzaminem maturalnym. Każdy z ekscytacją czekał na ten wyjątkowy wieczór i zabawę. Impreza taka to także dobra okazja, aby wszyscy uczniowie mogli się bardziej zintegrować. Bal Studniówkowy poprowadzili maturzyści: Aleksandra Ostrowska z klasy 4 a TŻiUG oraz Kamil Pieda z klasy 4 b TMR.

Przygotowania do Studniówki trwały już od października: próby w tańczeniu poloneza prowadziła z młodzieżą nauczycielka Sylwia Klasińska-Kubów a także miały miejsce  przygotowania do części artystycznej-skecze, przedstawienia, prezentacje klas, nad którymi dozór sprawowali wychowawcy klas maturalnych. Wszystko to zaowocowało. Studniówka okazała się zabawą, która utkwi  w pamięci na pewno na długo a maturzyści dotrzymali słowa, że będą się świetnie bawić.

Podczas niesamowitej zabawy młodzież zaprezentowała swoje dzieła. Klasa 4a TMR przygotowała filmik, który odzwierciedlał ich dzień codzienny w szkole.  Dziewczyny z 4b TŻiUG Karolina Sulima i Bożena Łukaszewicz swoim występem przedstawiły możliwy wygląd czasu podczas lekcji na korytarzu w szkole. Dziewczyny idealnie wtopiły się w role sprzątaczek, które plotkują ze sobą podczas lekcji na różne tematy, w tym o nauczycielach. Ich występ uświetnił Adrian Kocikowski, który podczas lekcji robił zakupy w “Supermarkecie Haliny” i zajadał  kupione tam kanapki.

Kolejny występ klasy 4 TE był wspomnieniem kolegów ze szkoły sprzed lat. Świetnie swoją rolę odegrał Kamil Krajewski, który na koniec szkoły ukazał swoje niesamowite zdolności aktorskie. Grupa uczniów z “ekonomika” w sposób profesjonalny wystawiła swój spektakl. 4 TI zaprezentowała filmik,  w którym można dostrzec jak to informatycy spędzają swój czas. Z komputerem czy nie?

Na koniec części artystycznej wystąpiła klasa 4b TMR. To oni zrobili furorę ze swoją piosenką, którą samodzielnie ułożyli do muzyki Sławomira “Miłość w Zakopanem”. Przebrani adekwatnie do treści tekstu i okazji, wywołali swoją “Królową z wioski”-wychowawczynię i razem z nią cudownie się bawili. Po wykonaniu ich piosenki okazuje się, że chłopaki nie chodzą do Technikum Mechanizacji Rolnictwa a do Technikum Muzyczno Rozrywkowego. Przy tym wyświetlili na ekranie swoje wspomnienia z tych czterech wspólnych lat w szkole.

Na Studniówce nie zabrakło konkurencji sportowych i muzycznych, w których brali udział maturzyści. Jazda na hulajnodze czy też śpiew solo przez mikrofon dodały pikanterii całej imprezie. 

Nie byłoby zabawy, gdyby nie muzyka-DJ Kapi uświetniał ubaw do samego rana. Wrażenia niesamowite i chciałoby się imprezę powtórzyć…W tym momencie pozostało tylko czekać na maj, w którym to rozpoczną się egzaminy. Połamania piór i języków !

W tym roku szkolnym wychowawcami  klas maturalnych w technikum są: Daniel Nowak –kl. 4a TMR, Sylwia Klasińska-Kubów-kl. 4b TMR, Krystyna Wąsowicz –kl.4 a TŻiUG, Halina Szyposzyńska –kl.4b TŻiUG, Dorota Lewandowska-kl. 4 TI, Monika Zborowska (w zastępstwie za Aleksandrę Potaczek)-kl. 4 TE.

Obrazy newsów: sto181.jpg

 

Obrazy newsów: sto182.jpg

 

Obrazy newsów: sto183.jpg

 

Obrazy newsów: sto184.jpg

Obrazy newsów: sto185.jpg

 

Obrazy newsów: sto186.jpg

 

Obrazy newsów: sto187.jpg

Wydział zaoczny
Data dodania: 29.01.2018 r.

UWAGA SŁUCHACZE WYDZIAŁU ZAOCZNEGO!!!

W związku z modernizacją szkolnej strony internetowej informujemy, że panel (zakładka) " SZKOŁY DLA DOROSŁYCH" została rozbita na dwa niezależne panele  tj.:

"LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH" oraz

"KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE",

w których umieszczono harmonogramy, plany zajęć i informacje dodatkowe dla poszczególnych grup słuchaczy.

 PRZYPOMINAMY RÓWNIEŻ, ŻE

aby przystapić do egzaminu państwowego potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (umożliwiają skorzystanie z dotacji unijnych oraz nadają uprawnienia rolnicze) należy wypełnić i złożyć  DEKLARACJĘ PRZYSTĄPIENIA DO EGZAMINU u prowadzacego kurs najpóźniej do 11.02.2018r.

Hip Hip Hura
Data dodania: 15.12.2017 r.

Hip, hip, hura!!!

Mężczyzna idzie do sklepu wiedząc czego chce, kobieta zaś by sprawdzić czego potrzebuje.”

 

Obrazy newsów: hip.jpg

 

Dnia 12.12. 2017r w ramach wygranego konkursu na tablicę okolicznościową realizowanego z okazji Dnia Niepodległości nagrodzeni uczestniczyli

w wycieczce do Koszalina sponsorowanej przez Dyrekcję ZSR CKP w Świdwinie.

Jak z powyższego wynika, słowo dane przez Dyrektora „ nie jest rzucane na wiatr…”

Cała grupa wraz z opiekunami bawiła się doskonale!

Dziękujemy, dziękujemy ,dziękujemy!!!

NASZA STYPENDYSTKA
Data dodania: 11.12.2017 r.

01.12.2017r. podczas oficjalnej uroczystości w Kuratorium Oświaty w Koszalinie uczennica klasy 4a TŻiUG Paulina Panasz otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów. W roku szkolnym 2016/2017 średnia ocen Pauliny wyniosła 5,67

Obrazy newsów: panasz1.jpg

Obrazy newsów: panasz2.jpg

Nie ma to jak zastrzyk emocji i wrażeń
Data dodania: 05.12.2017 r.

„Nie ma to jak zastrzyk emocji  i wrażeń…”

 

Dnia 04.12.2017r klasy II TI i II b TMR wraz  z opiekunami z Pniami Małgorzatą Sokołowską , Jadwigą Zbieg  i z Panami Grzegorzem Wilkiem , Waldemarem Czajkowskim uczestniczyły w wycieczce do Koszalina ,w ramach której młodzież mogła się z integrować podczas wspólnej zabawy na lodowisku i zapoznać się z nowościami kinematografii.  Młodzież  z wielką ciekawością śledziła losy Superbohaterów DC Comics  z „Ligii Sprawiedliwości” ratujących świat na lądzie, pod wodą i w powietrzu. Na scenie pojawili się Batman, Wonder Women, Aquaman, Flash i Cyborg obdarzeni nadnaturalnymi mocami. Film wciskał w fotele!Druga grupa , ta bardziej uwrażliwiona, wybrała film debiutanta na 42. FPFF w Gdyni Piotra Domalewskiego „Cichą noc”. Reżyser stworzył rzecz mądrą , interesującą i wywołującą wiele emocji. „Cicha noc” to taki spektrum polskiego społeczeństwa.

 Dalsze losy naszej wycieczki przedstawiają nasze fotografie: 

 

Obrazy newsów: lod2.jpg

 

Obrazy newsów: lod4.jpg

Obrazy newsów: lod5.jpg

Obrazy newsów: lod6.jpg

Aranżacja Stołów Bożonarodzeniowych 2017
Data dodania: 05.12.2017 r.

XI  EDYCJA  KONKURSU ARANŻACJI STOŁÓW BOŻONARODZENIOWYCH 

1 grudnia 2017 roku

 

W piątek 1 grudnia 2017 roku już po raz jedenasty spotkaliśmy się wszyscy na Konkursie Aranżacji Stołów Bożonarodzeniowych. Jak co roku cieszył się on dużym zainteresowaniem. Jurorami byli zaproszeni goście, czyli władze powiatu, gmin i miasta, duchowni, szefowie instytucji, przedsiębiorcy, dyrektorzy szkół i instytucji oświatowych. Młodzież z naszej szkoły i uczniowie z zaprzyjaźnionych gimnazjów i szkół podstawowych przygotowała odświętnie nakryte i udekorowane stoły, ozdoby bożonarodzeniowe, a także śpiewała kolędy. W tym roku najpiękniejszą aranżację stołu świątecznego przygotowali:

1. W kategorii szkoła podstawowa i gimnazjalna:- pierwsze miejsce: Laura Berkowska, Julia Ławrynowicz i Michalina Skwarek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Lotników Polskich w Świdwinie;- drugie miejsce: Mateusz Paszkiewicz i Kacper Goetz z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Jana Pawła II w Rzepczynie;- trzecie miejsce: Roksana Żubert, Zuzanna Michna i Michalina Skwarek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bierzwnicy;- wyróżnienia: *Magdalena Mykieta, Patrycja Gajo, Radosław Hartman z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Ignacego Jeża w Brzeżnie;  Klaudia Wardzała, Ilona Lis i Aleksandra Połowin z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lekowie.

2. W kategorii szkoła ponadgimnazjalna:- pierwsze miejsce: Lucyna Furman, Weronika Kaszuba i Klaudia Grzegorczyk z klasy II B TŻiUG;- drugie miejsce: Kamila Krzemień z klasy III TE, Kacper Kozłowski z kl. I B TMRiA oraz Wojciech Michałowski z klasy I TI (członkowie Kółka kelnerskiego);- trzecie miejsce: Marlena Maląg, Klaudia Wilk, Anna Blacha z klasy III TŻiUG;- wyróżnienia: *Klaudia Lewicka, Marcin Znyk z kl. II A TŻiUG; Monika Padykuła, Weronika Paplińska i Natalia Nowakowska z kl. II A TŻiUG. 

Największe uznanie w oczach jury zdobyła ozdoba bożonarodzeniowa wykonana przez Michała i Patryka Jaremów, uczniów klasy II B TMR. Drugie miejsce - Marlena Maląg, Klaudia Wilk z klasy III TŻiUG. Trzecie miejsce – Roksana Żubert z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bierzwnicy. Wyróżnienia: Irena Maląg z klasy III TŻiUG i Maciej Rzepkowski z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Ignacego Jeża w Brzeżnie.

W konkursie wokalnym pierwsze miejsce zdobyły Katarzyna Bączkowska i Anna Markowicz z klasy II B TŻiUG, drugie – Dorota Staniec z kl. I A TŻiUG, trzecie – Adriana Kondracka z kl. III TŻiUG. Wyróżniono także Joannę Margiel z kl. I A TŻiUG.Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

 Dyrekcja i organizatorzy

Obrazy newsów: stoy1.jpg

Obrazy newsów: soly20171.jpg

Obrazy newsów: soly20172.jpg

Obrazy newsów: soly20173.jpg

Obrazy newsów: soly20174.jpg

Obrazy newsów: soly20175.jpg

Obrazy newsów: soly20176.jpg

Obrazy newsów: soly20177.jpg

Obrazy newsów: soly20178.jpg

Obrazy newsów: soly20179.jpg

Obrazy newsów: stoy2.jpg

Obrazy newsów: stoy3.jpg

Obrazy newsów: stoy4.jpg

Obchody Święta Niepodległości
Data dodania: 14.11.2017 r.

„Łączy nas biało- czerwona”.

Dnia 10. 11. 2017r. w naszej szkole odbyły się obchody z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku hasło przewodnie brzmiało „Łączy nas biało- czerwona”.

Uroczystość rozpoczęła się  mszą świętą w Kościele MBNP w Świdwinie celebrowaną przez Ks. Biskupa Edwarda Dajczaka.

  W spotkaniu uczestniczyli również  uczniowie z nauczycielami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdwinie i Gimnazjum Publicznego w Świdwinie. 

Pod Pomnikiem Jana Pawła II przypomniano słowa Ojca Świętego o patriotyzmie, wciąż aktualne i bliskie sercu każdego Polaka. Przedstawiciele szkół zapalili symbolicznie znicze i nastąpiła chwila refleksji i zadumy.

Dalsza część uroczystości odbyła się pod Pomnikiem  Poległych i Pomordowanych ofiar faszyzmu i stalinizmu. Nastąpiło przywitanie gości , odśpiewanie całego hymnu, przemówienie pana Dyrektora i zaproszonych gości, wypuszczenie biało- czerwonych balonów, słodki poczęstunek dla wszystkich zebranych, ogłoszenie wyników konkursu, będącego imprezą towarzyszącą - gazetki o tematyce niepodległościowej,  wspólne odśpiewanie pieśni Piechota i Przybyli ułani.

Zaproszeni goście i klasy pierwsze dalszą część obchodów świętowały w zamku, aktywnie biorąc udział w akademii słowno – muzycznej „Śladami pieśni patriotycznych”.

W ramach akcji Narodowe Czytanie, zaproszeni goście i klasy maturalne uczestniczyły we wspólnym czytaniu „Wesela” S.  Wyspiańskiego. Pozostali uczniowie zmagali się  w rozgrywkach sportowych „na wesoło” .

Dzień ten dostarczył nam wiele emocji i wzruszeń. Pokazał ,że można się super bawić i uczcić Tą co nie zginęła.

Serdecznie podziękowania kierujemy do Dyrekcji nauczycieli, wychowawców, pracowników obsługi i młodzieży , bez których zaangażowania i współpracy ta wyjątkowa uroczystość nie przebiegłaby tak wspaniale.

                                                     Dziękujemy    

  M. Sokołowska i J. Zbieg. 

 

 

Obrazy newsów: 11list171.jpg

Obrazy newsów: 11list172.jpg

Obrazy newsów: 11list173.jpg

Obrazy newsów: 11list174.jpg

Obrazy newsów: 11list175.jpg

Obrazy newsów: 11list176.jpg

Obrazy newsów: 11list177.jpg

Obrazy: listopad_2017_2.jpg

Obrazy: listopad_2017_3.jpg

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH CHŁOPCÓW ? TYCHOWO 19. 10.2017r.
Data dodania: 13.11.2017 r.

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH CHŁOPCÓW

 – TYCHOWO 19. 10.2017r.

 

Dnia 19 października 2017 roku w parku przy ZSP w Tychowie odbyły się. Mistrzostwa Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

W zawodach prawo startu miały zwycięskie sztafety z zawodów powiatowych. Reprezentacja chłopców z naszej  Szkoły zajęła piąte miejsce w następującym składzie.

Sztafeta chłopców w składzie:

 1. Rakowski Szymon 2 MO                          3:16,
 2. Kowalewski Jakub 2 b TMR- czas          3:19,
 3. Daniel De Lorm 3 a TMR- czas                 3:06,
 4. Wiak Krzysztof 3 a TMR- czas                3:08,
 5. Orenczak Daniel 2 MO- czas                   3:18,
 6. Zygmunt Wieczorek 2b TMR- czas          3:23,
 7. Kurlapski Filip 1b TMR- czas                     3:14,
 8. Bodys Jakub 2 TI- czas                            3:18,
 9. Siwek Szymon 1 b TŻiUG-czas               3:05,                   
 10. Kurlapski Dawid 3 a TMR- czas                3:31           

Rezerwowi:

Bieniek Marian 3 a TMR,

Strużyński Michał 1 TI,

Furtak Michał 1 a TZi UG,

Furman Damian 1 a TMR.

Łączny czas 10x 1000 m. 32:42

Opiekun grupy- Marcin Popow.

Klasyfikacja końcowa pierwsza szóstka:

1 – XIII LO Szczecin 31:43,

2- VI LO Koszalin     31:48,

3- ZS 1 Szczecinek  32:02,

4- ZS 1 Goleniów     32:26,

5- ZSR-CKP Świdwin 32:42.

6- I LO Gryfino            32:44

Obrazy: mw1.jpg

Obrazy: mw2.jpg

MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH CHŁOPCÓW ? ŚWIDWIN 10. 10.2017r.
Data dodania: 13.11.2017 r.

MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH CHŁOPCÓW – ŚWIDWIN 10. 10.2017r.

 

Dnia 10 października 2017 roku w parku miejskim w Świdwinie odbyła się cykliczna impreza sportowa. Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Reprezentacja dziewcząt i chłopców z naszej  Szkoły zajęła pierwsze miejsce i uzyskała prawo reprezentowania powiatu w finale wojewódzkim, który odbędzie się 19.10.2017 r, w Tychowie.

Sztafeta chłopców w składzie:

 1. Siwek Szymon 1 b TŻiUG czas                 2:59,
 2. Wiak Krzysztof 3 a TMR- czas                  2:53,
 3. Dawid Kurlapski 3 a TMR- czas                 3:25,
 4. Zygmunt Wieczorek 2b TMR- czas            3:18,
 5. Kowalewski Jakub 2 b TMR- czas             3:13,
 6. Orenczak Daniel 2 MO- czas                      3:19,
 7. Rakowski Szymon 2 MO- czas                   3:11,
 8. Kurlapski Filip 1b TMR- czas                       3:17,
 9. Bodys Jakub 2 TI- czas                              3:17,
 10.  Bieniek Marian 3 a TMR- czas                   3:35.

 

Rezerwowi:

Strużyński Michał 1 TI,

Furtak Michał 1 a TZi UG,

Furman Damian 1 a TMR.

Łączny czas 10x 1000 m. 32:30

 

Opiekun grupy: Marcin Popow

 

Obrazy: mp1.jpg

Obrazy: mp2.jpg

Konkursy przedmiotowe
Data dodania: 31.10.2017 r.

Wykaz uczniów gimnazjum zakwalifikowanych do rejonowego etapu konkursów przedmiotowych.     

                                 (Konkursy przeprowadzane będą w ZSR CKP w Świdwinie w dniach 20-29.11.2017.) 

Typ konkursu

Termin/godz. przeprowadzenia etapu rejonowego

Lp.

Nazwisko

 Imię

Nazwa szkoły

Chemiczny

20.11.2017.  14.00

1

Król

Julia Wiktoria

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Połczynie-Zdroju

2

Jurkowska

Katarzyna

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. T. Kościuszki                        w Sławoborzu

3

Pizon

Maria

4

Kowalik

Joanna

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Osadników Wojskowych w Świdwinie

5

Barna

Milena

Geograficzny

24.11.2017.  14.00

1

Mikołajski

Igor Marek

Publiczne Gimnazjum im. Kard. Ignacego Jeża                          w Brzeżnie

2

Szutowski

Kacper

3

Pachciarek

Lidia Małgorzata

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Połczynie-Zdroju

4

Bujakiewicz

Olimpia

5

Kochanowski

Jakub

Publiczne Gimnazjum w Rąbinie

6

Kozłowski

Radosław

7

Jusiński

Igor

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. T. Kościuszki                          w Sławoborzu

8

Bredla

Hubert

9

Dereń

Marika

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Osadników Wojskowych w Świdwinie

10

Starynowicz

Szymon

Języka niemieckiego

27.11.2017.  14.00

1

Johannssen

Krystian

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Połczynie-Zdroju

2

Grigoriew

Nelli Monika

3

Figura

Julia

Publiczne Gimnazjum w Rąbinie

4

Wróblewska

Aleksandra

5

Lewczycka

Dżesika

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. T. Kościuszki                                     w Sławoborzu

6

Waldowska

Marika

7

Dereń

Marika

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Osadników Wojskowych w Świdwinie

8

Grzegorczyk

Karolina

Fizyczny

28.11.2017.  14.00

1

Bartosiewicz

Klaudiusz

Publiczne Gimnazjum im. Kard. Ignacego Jeża w Brzeżnie

2

Rosa

Kamil

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ziemi Świdiwńskiej                           w Lekowie

3

Bożek

Karolina Katarzyna

4

Stępień

Filip

Publiczne Gimnazjum w Rąbinie

5

Pachciarek

Lidia Małgorzata

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Połczynie-Zdroju

6

Bujnicka

Kalina Ewa

7

Mańkowska

Jagoda

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. T. Kościuszki                             w Sławoborzu

8

Wachura

Dominika

9

Stukan

Marcel

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Osadników Wojskowych w Świdwinie

10

Firsiof

Konrad

Historyczny

29.11.2017.  14.00

1

Mikołajski

Igor

Publiczne Gimnazjum im. Kard. Ignacego Jeża                          w Brzeżnie

2

Szutowski

Kacper

3

Kochanowski

Jakub

Publiczne Gimnazjum w Rąbinie

4

Winszewski

Piotr Miłosz

5

Adamska

Marta Grażyna

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Połczynie-Zdroju

6

Król

Julia Wiktoria

7

Jusiński

Igor

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. T. Kościuszki                            w Sławoborzu

8

Jurkowska

Katarzyna

9

Włodarczyk

Michał Kamil

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Osadników Wojskowych w Świdwinie

10

Derwisz

Wojciech Krzysztof

11

Wrotkowska

Emilia Renata