Aktualności
REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2019/2020
Data dodania: 04.04.2019 r.

Obrazy: rekrutacja.jpg

Informacja
Data dodania: 26.04.2019 r.

Informacja dla klas maturalnych

Dnia 30.04.2019r. o godzinie 1000 w sali widowiskowej świdwińskiego zamku odbędzie się uroczyste zakończenie roku dla klas maturalnych.

Wszystkich maturzystów serdecznie zapraszamy

Konkurs fotograficzny
Data dodania: 15.04.2019 r.

Obrazy newsów: konkurs_fotograficzny.jpg

U Nas
Data dodania: 12.04.2019 r.

U Nas nauczysz się wszystkiego!

Uczennica klasy II BSIS Kucharz Dominika Salamucha jako uczestniczka Projektu skierowanego dla uczniów naszej szkoły podczas zajęć kursu na wózki widłowe

Obrazy newsów: salamucha.jpg

KOMUNIKAT
Data dodania: 10.04.2019 r.

KOMUNIKAT

Po ustaleniu w dniu 10.04.2019r.
dyrektora
ZSR CKP w Świdwinie z Komitetem Strajkowym przesuwa się termin wystawienia ocen końcoworocznych dla klas czwartych na dzień 17.04.2019r. (środa). Rada Klasyfikacyjna odbędzie się 24.04.2019r. (środa) o godz. 16.00.


Informacja-Strajk
Data dodania: 08.04.2019 r.

STRAJK

Szanowni rodzice i opiekunowie,
od dnia 08.04.2019r. nauczyciele w całej Polsce rozpoczynają akcję strajkową. Prosimy Państwa o zapewnienie od tego dnia opieki dla swoich dzieci, ponieważ nie dysponujemy odpowiednią ilością kadry pedagogicznej, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym uczniom i wychowankom internatu. Wiemy, jaka to dla Państwa trudność i kłopot. Nauczyciele też są rodzicami i nasze dzieci też w czasie strajku nie pójdą do szkół i przedszkoli. Liczymy na państwa zrozumienie i wsparcie.

Z poważaniem dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół Rolniczych CKP
w Świdwinie

Spotkanie z Maturzystami
Data dodania: 27.03.2019 r.

         W poniedziałek dnia 25 marca 2019 roku, w ramach wizytacji parafii MBNP odbyło się spotkanie z Księdzem Biskupem Krzysztofem Włodarczykiem, w którym uczestniczyły klasy maturalne, Szkolne Koło Wolontariatu, Szkolne Koło PCK, ministranci oraz Schola.

         Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem księdza Biskupa przez przedstawicieli klas maturalnych : Seweryna Ciszewskiego, Natalię Kalotę i Kingę Rosę. Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało prezentację, która dotyczyła jego działalności na terenie szkoły i poza nią, którą zaprezentowała Natalia Nowakowska- Prezes SKW. Następnie tegoroczny  maturzysta Seweryn Ciszewski przedstawił w formie prezentacji migawki  czteroletniego, szkolnego życia klas maturalnych. Ksiądz Biskup był pełen podziwu.                  

W słowach skierowanych do młodzieży wyraził swój zachwyt jej działaniami i wielkim sercem oraz chęcią pomocy drugiemu człowiekowi. Biskup mówił o miłości, którą wolontariusze okazują poprzez poświęcenie czasu osobom starszym i młodszym oraz potrzebującym.             

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Fundacji „ Studio Wschód”, organizatorzy dolnośląskiej akcji „ Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, którą  w naszej szkole w listopadzie przeprowadziło Szkolne Koło Wolontariatu. Mieliśmy okazję poznać działalność  Fundacji poprzez krótki film pokazujący pomoc na kresach. Pan Andrzej Sułkowski ,przedstawiciel Fundacji, wyraził chęć współpracy z naszym Kołem  i zaprosił nas na wiec, który odbędzie się w maju we Wrocławiu. Wolontariusze ucieszyli się z zaproszenia i zapewnili o swojej tam obecności.       

 

                                        Natalia Wiśniewska – uczennica klasy

                                             2B TŻ i UG, Kronikarz SKW

 Obrazy newsów: 2019biskup12.jpg

Obrazy newsów: 2019biskup13.jpg

Obrazy newsów: 2019biskup14.jpg

IV Ogólnopolski Turniej piłki Ręcznej Dziewcząt
Data dodania: 26.03.2019 r.

Obrazy: turniej2019.jpg

OGŁOSZENIE O NABORZE DO UCZESTNICTWA W PROJEKTACH UNIJNYCH
Data dodania: 19.03.2019 r.

Obrazy newsów: nagowek.jpg

 

OGŁOSZENIE O NABORZE DO  UCZESTNICTWA W PROJEKTACH UNIJNYCH

Informujemy że rozpoczynamy kolejny nabór naszych uczniów do uczestnictwa
w projektach unijnych wsparcia szkolnictwa zawodowego na rok szkolny 2019/2020 oraz lata następne. KAŻDY (naprawdę każdy!!!) uczeń naszego Zespołu Szkół Rolniczych (4 kierunki technikum oraz 2 kierunki ZSZ) może zostać objętym jednym z projektów i otrzymać wsparcie w następujących kategoriach:

  1. Staże zawodowe – 4 tygodnie płatne 1.850,- brutto, plus ubranie robocze (do 250,-) oraz zwrot kosztów dojazdów na staż
  2. Stypendium naukowe za wyniki w nauce w kwocie 500,- płatne co miesiąc
  3. Bezpłatne kursy na prawo jazdy kategorii B, oraz T
  4. Bezpłatne kursy, w tym na obsługę wózków widłowych, ładowarek czołowych, maszyn samobieżnych, oraz sterowania obrabiarkami numerycznymi CNC, informatyczne, programowania, baristy, barmański itp
  5. Bezpłatny kurs nauki języków obcych zawodowych zakończony międzynarodowym certyfikatem
  6. Przygotowanie na studia we współpracy z uczelniami wyższymi  - realizowane w trakcie zajęć lekcyjnych
  7. Doradztwo zawodowe
  8. Wyjazdy zawodoznawcze, wycieczki do zakładów pracy, spotkania z pracodawcami, wyjazdy szkoleniowe na uczelnie wyższe 

Obydwa projekty trwać będą przez jeszcze przez 3 lata i obejmować będą również  tych uczniów którzy dopiero w tym roku rozpoczną naukę w naszym Zespole Szkół Rolniczych.  

Informacji udzielają i przyjmują zapisy do dnia 25 marca 2019:

Andrzej Bohdal – asystent projektu dla TMR i ZSZ MO

Agnieszka Strumińska – kierownik projektu dla Te, TŻ, TI i ZSZ K

Andrzej Bohdal

Asystent projektu

Obrazy newsów: stopka_projekt.jpg

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
Data dodania: 18.03.2019 r.

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Uczniowie naszej szkoły - 7 marca, napisali dyktando, które okazało się ciekawym wyzwaniem a nie jak przypuszczali, dużym problemem. Szkolny konkurs odbył się po raz dziesiąty. Był okazją do przypomnienia i utrwalenia zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. Polonistki p. Dorota Lewandowska i p. Anna Strzelecka-Knut sprawdziły prace i wyłoniły mistrzów ortografii. I miejsce zajął Michał Podstawski z klasy Ite, II miejsce zajęła Klaudia Lewicka z klasy III a Tż, III miejsce Michał Włodarczyk i Radosław Horbacz z Iti a IV miejsce Jakub Chołuj z klasy Iti.
Wyróżnieni uczniowie wezmą udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się 22 marca. Gratulujemy!

Obrazy newsów: 2019lsamo.jpg


Lekcja samoobrony dla klasy I Ti.
Data dodania: 12.03.2019 r.

Lekcja samoobrony dla klasy I Ti.

       Klasa I Ti wzięła udział w lekcji samoobrony, którą poprowadził p. Marek Knut- instruktor karate, nauczyciel wychowania fizycznego. Uczniowie poznali bloki, chwyty, dźwignie na stawy, uderzenia, które będą mogli zastosować w sytuacjach obronnych. Dostali wskazówki jak radzić sobie ze stresem, jak przezwyciężyć lęki, uwierzyć we własne możliwości. Wszystkie techniki wykonywane były ściśle, według poleceń prowadzącego. Uczniowie ćwiczyli w parach techniki odpierania ataku, uwalniania się. Ta lekcja była wstępem do praktykowania sztuki samoobrony.

Obrazy newsów: 2019lsamo1.jpg

Obrazy newsów: 2019lsamo1.jpg

Obrazy newsów: 2019lsamo2.jpg