Aktualności
REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2019/2020
Data dodania: 04.04.2019 r.

Obrazy: rekrutacja.jpg

Informacja
Data dodania: 20.06.2019 r.

Informacja

Dnia 21.06.2019 (piątek) szkoła czynna od godziny 8:00 do 15:00

Bogdan Pietrzak - wspomnienia
Data dodania: 12.06.2019 r.

Obrazy: pietrzak.jpg 

  Odszedł „swój człowiek”, osoba z olbrzymią wiedzą oraz niepowtarzalnym i bardzo pozytywnym podejściem do ucznia. Jego ironiczne „nikt nie powiedział, że będzie lekko” zapamięta chyba każdy z nas. To naprawdę wielka strata dla kolejnych pokoleń przyszłych informatyków.

Bartłomiej Derwisz, absolwent 2009

 

  Był człowiekiem z ogromną pasją i podejściem do każdego ucznia. Potrafił przekazać swoją ogromną wiedzę, którą wykorzystuję do dziś w swojej pracy zawodowej. Do szkoły przyszliśmy jako chłopcy, a opuściliśmy ją jako prawdziwi mężczyźni.

Igor Naumiec, absolwent 2010

 

  Człowiek o wielkim sercu, pasji do muzyki i pasji do nauczania. Spotkać nauczyciela z taką pasją, jaką miał Pan Bogdan, jest ciężko. Był dla mnie prawie jak ojciec – mogłam do Niego przyjść z każdym problemem i zawsze mi pomagał. Wymagał dużo, ale wsparcie jakim mnie otaczał było jeszcze większe. Po skończeniu szkoły, gdy przyjeżdżałam w odwiedziny, to zawsze był ze mnie dumny. Bez Niego Technikum Informatyczne już nigdy nie będzie takie samo. Dziękuję Panu za wszystko – za cudowne wspomnienia, za pomoc w osiągnięciu wykształcenia. Mam nadzieję, że Tam na górze będzie Pan również ze mnie dumny – postaram się Pana nigdy nie zawieść. Na zawsze zostanie Pan w moim sercu.

Kasia Walo, absolwentka 2013

 

  Jeden z nielicznych, którzy w trakcie mojej edukacji potrafił przyjąć rolę wychowawcy. Poza wielką wiedzą, którą przekazywał, potrafił inspirować i był wzorem dla wielu z nas.

Marek Woś, absolwent 2013

 

  Najlepszy człowiek jakiego miałem zaszczyt poznać, prawdziwy Facet z krwi i kości. Nie tylko nauczał, ale też wychowywał i robił z chłopców mężczyzn. Wielka strata dla rodziny, szkoły i wszystkich znajomych oraz przyjaciół.

Tomasz Kubisiak, absolwent 2015

 

  Nauczyciel, którego mądrości pamiętam do dziś, a swoim nauczaniem wpłynął na moje obecne życie.

Marcin Rabieko, absolwent 2011

 

  Kiedy Go jeszcze nie poznaliśmy, na lekcję i Jego wezwania szliśmy ze strachem. Kiedy już  poznaliśmy, rozmowom i śmiechom nie było końca. Wspaniały człowiek i motywator. Kiedyś rozważałam rezygnację z kierunku informatyka, powiedział do mnie „Weź Iśka, ty nie dasz rady?”. Był moim najlepszym wychowawcą, nauczycielem życia. Zawsze mogłam na Niego liczyć. Wiele Jego mądrości wykorzystam przy wychowaniu córki. 

Wiktoria Kołodziej, absolwentka 2015

 

  Pan Pietrzak był dla nas autorytetem. Był kreatywny, miał wiedzę na każdy temat, pasję do muzyki oraz wyjątkowe poczucie humoru. Jego żarty i anegdoty uczniowie opowiadają sobie wiele lat po zakończeniu szkoły. Jego odejście to wielka strata dla mojego pokolenia.

Sebastian Popal, absolwent 2018

 

  Zapamiętałem Pana Bogdana, jako osobę bardzo wesołą i cierpliwą, a przede wszystkim świetnego pedagoga. Potrafił przekazać wiedzę w sposób ciekawy co tylko zachęcało do cięższej pracy i zgłębiania omawianego zagadnienia. Nawet jeśli karcił, to w taki sposób żeby zapamiętać, a nie przeklinać pod nosem.

Przemysław Turowski, absolwent 2009

 

  „Informatyk to taka osoba, która dostając przepis zrobi wszystko…. .Nieważne czy jest to przepis na naprawę komputera czy upieczenie ciasta…”. Właśnie te słowa sprawiły, że nie boję się podjąć żadnego wyzwania… I za to Panu najmocniej dziękuję.

Mateusz Paszkiewicz, absolwent 2012

 

  Umiał docenić ucznia za najmniejszy postęp.

Damian Bogdański, absolwent 2009

 

  Jestem wdzięczna, że miałam ten zaszczyt być uczona przez Pana Bogdana. To właśnie On przekazał mi największą życiową mądrość. Zawsze podkreślał, że „nie ważne co robisz, musisz dać z siebie wszystko”, a słowo „nie potrafisz” nie istniało. Jako nauczyciel bardzo wymagający, motywujący do samorozwoju. Jako osoba - pełen charyzmy, z poczuciem humoru. Człowiek o ogromnej pasji nie zważający na to, co inni mu zarzucą. Zawsze przekonany i wierzący w to co robi. Tym mnie właśnie zaszczepił. Dzięki Panu kieruję się tym dzisiaj w moim życiu i wierzę, że człowiek jest w stanie osiągnąć wszystko. Pan już to zrobił. Dziękuję.

Patrycja Ganske, absolwentka 2014

 

  Nauczyciel stanowczy, ale potrafił być dla ucznia czasem jak „kolega”. Wysłuchał, wytłumaczył, doradził… . Ciągle uśmiechnięty, takim będziemy Pana Bogdana pamiętać.

Marlena Wiśniewska, absolwentka 2014

 

  Lubiłem chodzić do Niego na lekcje, można było się pośmiać i dużo dowiedzieć. Jak trzeba było to też potrafił pomóc. To jeden z tych fajnych nauczycieli. Po prostu.

Hubert Szymański, absolwent 2018

 

  Kiedy kończyłem pierwszy etap edukacji i musiałem wybrać dalszą drogę życia, nie wiedziałem jeszcze czego chcę. Wtedy do mojego małego świata przyjechał z rekrutacją Pan Bogdan.

  Pamiętam jakby to było wczoraj, pierwsza lekcja w pracowni D6, do klasy wchodzi Profesor i pierwsze zdanie jakie usłyszeliśmy brzmiało: „Wy nigdy nie będziecie informatykami”. Nogi się ugięły, padł na mnie blady strach. Pierwsza myśl - ucieczka. Na szczęście koledzy ze starszych roczników doradzili: wytrzymaj, nie bój się, będzie dobrze.

  Po skończeniu szkoły i zostaniu jej pracownikiem zawsze mogłem liczyć na pomoc ze strony Pana Bogdana. Już nie traktował mnie jak ucznia, lecz jak kolegę z pracy. Przekazywał mi wskazówki, które zawsze brałem do serca.

  Zawsze powtarzał: „Wiciu ucz się, bo ja wiecznie żył nie będę”.  Nie wiedziałem wtedy, że to tak szybko nastąpi.

  Profesorze, dziękuję.

Witold Borysiewicz, absolwent 2012

ZŁOTOUSTY :)

„Rycerze hardkoru walczą do oporu”.

„Programiści to Husaria w informatyce”.

„Last deskas of ratunkas”.

„Ty wcale nie musisz być informatykiem, jest tyle pięknych zawodów na świecie: grabarz, rzeźnik, szambo nurek”.

„Misiaczki, gimbaza się skończyła”.

„I pamiętajcie tutaj są zasady jak w oceanie: pierwszaki to plankton, a czwartaki to już rekiny informatyki”.

„Boisz się przyjść do tablicy? Wyobraź sobie, że tablica to facebook, a ty po prostu na nim piszesz”.

„Nigdy nie sądziłeś, że zwykły dop da ci tyle satysfakcji, co?”

„Jeśli nauka przeszkadza wam w realizacji młodzieńczych marzeń, to tam są drzwi”.

„Zawodnik obudzony w środku nocy powinien umieć to na blachę”.

„Założę się z Tobą o 100 kilometrów kiełbasy”.


INFORMACJA
Data dodania: 11.06.2019 r.

Msza święta żałobna Pana

Bogdana Pietrzaka

nastąpi 13.06.2019r.(czwartek),

o godzinie 14:00, w Kościele Garnizonowym.

Złożenie ciała odbędzie się

na starym cmentarzu.

Stażyści
Data dodania: 07.06.2019 r.

Jesteśmy na stażu z projektu unijnego.

Obrabiarki CNC robią za nas wszystko a my zarabiamy na wakacje. Chodźcie do nas do szkoły i za rok będziecie tak samo zarabiać ucząc się.

Obrazy newsów: staysta1.jpg

Informacja
Data dodania: 26.04.2019 r.

Informacja dla klas maturalnych

Dnia 30.04.2019r. o godzinie 1000 w sali widowiskowej świdwińskiego zamku odbędzie się uroczyste zakończenie roku dla klas maturalnych.

Wszystkich maturzystów serdecznie zapraszamy

Konkurs fotograficzny
Data dodania: 15.04.2019 r.

Obrazy newsów: konkurs_fotograficzny.jpg

U Nas
Data dodania: 12.04.2019 r.

U Nas nauczysz się wszystkiego!

Uczennica klasy II BSIS Kucharz Dominika Salamucha jako uczestniczka Projektu skierowanego dla uczniów naszej szkoły podczas zajęć kursu na wózki widłowe

Obrazy newsów: salamucha.jpg

KOMUNIKAT
Data dodania: 10.04.2019 r.

KOMUNIKAT

Po ustaleniu w dniu 10.04.2019r.
dyrektora
ZSR CKP w Świdwinie z Komitetem Strajkowym przesuwa się termin wystawienia ocen końcoworocznych dla klas czwartych na dzień 17.04.2019r. (środa). Rada Klasyfikacyjna odbędzie się 24.04.2019r. (środa) o godz. 16.00.


Informacja-Strajk
Data dodania: 08.04.2019 r.

STRAJK

Szanowni rodzice i opiekunowie,
od dnia 08.04.2019r. nauczyciele w całej Polsce rozpoczynają akcję strajkową. Prosimy Państwa o zapewnienie od tego dnia opieki dla swoich dzieci, ponieważ nie dysponujemy odpowiednią ilością kadry pedagogicznej, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym uczniom i wychowankom internatu. Wiemy, jaka to dla Państwa trudność i kłopot. Nauczyciele też są rodzicami i nasze dzieci też w czasie strajku nie pójdą do szkół i przedszkoli. Liczymy na państwa zrozumienie i wsparcie.

Z poważaniem dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół Rolniczych CKP
w Świdwinie

Spotkanie z Maturzystami
Data dodania: 27.03.2019 r.

         W poniedziałek dnia 25 marca 2019 roku, w ramach wizytacji parafii MBNP odbyło się spotkanie z Księdzem Biskupem Krzysztofem Włodarczykiem, w którym uczestniczyły klasy maturalne, Szkolne Koło Wolontariatu, Szkolne Koło PCK, ministranci oraz Schola.

         Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem księdza Biskupa przez przedstawicieli klas maturalnych : Seweryna Ciszewskiego, Natalię Kalotę i Kingę Rosę. Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało prezentację, która dotyczyła jego działalności na terenie szkoły i poza nią, którą zaprezentowała Natalia Nowakowska- Prezes SKW. Następnie tegoroczny  maturzysta Seweryn Ciszewski przedstawił w formie prezentacji migawki  czteroletniego, szkolnego życia klas maturalnych. Ksiądz Biskup był pełen podziwu.                  

W słowach skierowanych do młodzieży wyraził swój zachwyt jej działaniami i wielkim sercem oraz chęcią pomocy drugiemu człowiekowi. Biskup mówił o miłości, którą wolontariusze okazują poprzez poświęcenie czasu osobom starszym i młodszym oraz potrzebującym.             

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Fundacji „ Studio Wschód”, organizatorzy dolnośląskiej akcji „ Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, którą  w naszej szkole w listopadzie przeprowadziło Szkolne Koło Wolontariatu. Mieliśmy okazję poznać działalność  Fundacji poprzez krótki film pokazujący pomoc na kresach. Pan Andrzej Sułkowski ,przedstawiciel Fundacji, wyraził chęć współpracy z naszym Kołem  i zaprosił nas na wiec, który odbędzie się w maju we Wrocławiu. Wolontariusze ucieszyli się z zaproszenia i zapewnili o swojej tam obecności.       

 

                                        Natalia Wiśniewska – uczennica klasy

                                             2B TŻ i UG, Kronikarz SKW

 Obrazy newsów: 2019biskup12.jpg

Obrazy newsów: 2019biskup13.jpg

Obrazy newsów: 2019biskup14.jpg