Aktualności
Wesołych świąt
Data dodania: 12.04.2017 r.

Obrazy newsów: wielkanoc_2017.jpg

Stefany 2017
Data dodania: 11.04.2017 r.

Stefany 2017 – jak dobrze być docenionym, wyróżnionym, zauważonym !


Dzień 5 kwietnia 2017 roku okazał się ważnym dniem w życiu naszej szkoły. Odbyła się VII edycja wręczenia nagrody “Stefanów” dla wyrożniających sie uczniów, którzy aktywnie udzielali się oraz reprezentowali godnie szkołę. Wydarzenie miało miejsce w sali konferencyjnej w szkolnym internacie.Uroczystość została planowo rozpoczęta o godzinie 10:00 przez uczennicę Katarzynę Knapik.

Z tej okazji zostali zaproszeni specjalni goście m.in.: p. Mirosław Majka (Starosta Powiatu Świdwioskiego), p. Danuta Malitowska (Przewodnicząca Rady Powiatu Świdwioskiego), p. Roman Kozubek (Naczelnik Wydziału Spraw Społeczno-Oświatowych Starostwa Powiatowego w Świdwinie), p. Urszula Cieślioska (Wiceburmistrz miasta Świdwin), p. Henryk Klaman (Przewodniczący Rady Miasta Świdwin),p. Joanna Anglisz-Myszka (Wicewójt gminy Świdwin), p. Anna Olejniczak (Przewodnicząca Rady Gminy Świdwin), p. Mirosław Kępka (Radny Powiatu Świdwioskiego) oraz Ks. Jarosław Kobiałka.

Po przywitaniu przybyłych na uroczystość gości, głos zabrał pan Dyrektor Andrzej Muchorowski, który wyraził swoje refleksje, dotyczące samej idei nagradzania uczniów. Jednocześnie podziękował wszystkim zgromadzonym uczniom, za wspieranie szkoły i stwierdził, iż to ona ma wielki wpływ na to, jak rozwinie się potencjał drzemiący w uczniach.

Wstęp uroczystości został zakończony zabraniem głosu przez p. Danutę Malitowską oraz p. Mirosława Majkę, którzy w swojej wypowiedzi, wyrazili słowa szacunku dla grona pedagogicznego oraz pogratulowali nam, czyli uczniom za niezaprzeczalne osiągnięcia w rożnych dziedzinach.Następnie zaprezentowana została piosenka pod tytułem “Ale to już było” Maryli Rodowicz, w wykonaniu uczennic: Martyny Kępy oraz Alicji Kowalskiej. Uważam, że utwór idealnie pasował do charakteru uroczystości i z pewnością wywołał refleksje, w zgromadzonych gościach, uczniach, nauczycielach.

Obrazy newsów: stefany_2017_1.jpg

Oprócz tego, zostały zaprezentowane również takie utwory jak: “Gdzie sie podziały tamte prywatki” Wojciecha Gąsowskiego (wykonanie: Michał Kudaj), “Nie żałuję” Edyty Geppert (wykonanie: Karolina Markowska) oraz “Wymyśliłam Cię” Ireny Jarockiej (wykonanie: Adriana Kondracka).Między prezentowanymi utworami były rozdawane nagrody “Stefana” w trzech kategoriach: Nauka, Kultura, Sport.

W tym roku łącznie zostało przyznanych aż 106 nagród “Stefana”, co jest obecnie rekordem. Pod koniec uroczystości został poproszony Kamil Wójtowicz “Kava” o zaprezentowanie utworu promującego naszą szkołę. Od siebie mogę dodać, że sam pomysł, wykonanie oraz teledysk - robią wrażenie. Całe wydarzenie szczególnie zapada w pamięć, przede wszystkim dzięki miłej atmosferze. Uczniowe wzmocnieni, nauczyciele dumni, a goście zadowoleni.

S.C

Obrazy newsów: stefany_2017_2.jpg

Olimpiada
Data dodania: 10.04.2017 r.

,, Zdrowie człowieka tkwi od pokoleń w tym co ma w głowie i co na stole”

W dniach 23-25 marca 2017 roku miałam możliwość uczestniczenia w eliminacjach centralnych  XXI edycji Ogólnopolskiej  Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, które odbyły się w Szczecinie.

Pomimo , że nie uzyskałam dostatecznej ilości punktów by mieć tytuł finalisty (który między innymi otwiera drogę do podjęcia studiów medycznych), jestem zadowolona ,że mogłam się zmierzyć z tak dużą konkurencją najlepszych uczniów reprezentujących 65 szkół  ( LO i techników) z całej Polski.

Było to dla mnie doświadczenie , dzięki któremu mogę z większym zapałem rozwijać swoją wiedzę i zainteresowania problematyką żywienia i żywności we współczesnym świecie.

Miałam możliwość poznania i przebywania w gronie ludzi pełnych pasji , ambicji i rozwijających  się w tym kierunku. Chciałabym tym samym zachęcić każdego do pogłębiania własnych zainteresowań i jednocześnie uczestniczenia w różnych konkursach i olimpiadach by móc skonfrontować swoją wiedzę z innymi i mieć satysfakcję z uzyskanych rezultatów.

                                             Paulina Panasz

                                                    kl. 3a TŻi UG

Obrazy newsów: olimp_szczecin2.jpg

Obrazy newsów: olimp_szczecin1.jpg

Obrazy newsów: olimp_szczecin.jpg

Porozmawiajmy o kredytach
Data dodania: 06.04.2017 r.

„Porozmawiajmy o kredytach!! Jak nie wpaść w pułapkę kredytową??”

W Sali posiedzeń Starostwa odbyło się spotkanie zorganizowane przez Lokalną Grupę Działania-„Powiatu Świdwińskiego” w którym uczestniczyła także młodzież  Zespołu Szkół Rolniczych CKP W Świdwinie.  Celem spotkania było przybliżenie podstawowej wiedzy i działań związanych z funkcjonowaniem Banku w zakresie udzielania kredytu. Szkolenie poprowadził p. Janusz Wierzbicki absolwent naszej szkoły i członek Zarządu Lokalnej Grupy Działania-„Powiatu Świdwińskiego”.

Po szkoleniu nasunęły się następujące przemyślenia.

Człowiek mimo, że ma kontakt z instytucjami finansowymi to jednak jego wiedza nie jest wystarczająca aby zapobiec sytuacji wpędzających go w pułapki kredytowe. Banki starają się uatrakcyjniać swoje oferty, ponieważ usług tego typu jest na rynku bardzo dużo. Kredyty i pożyczki przeznaczamy zazwyczaj na bieżące potrzeby bez wcześniejszego zaplanowania i poprawnego wyboru rodzaju kredytu. Aby nie pojawić się na liście niewypłacalnych konsumentów, należy przed zaciągnięciem kredytu, dokładnie przeczytać umowę kredytową, którą będziemy zawierać z danym bankiem oraz zapoznać się z kosztami całkowitymi kredytu.

Pamiętajmy o możliwości zadawania pytań osobie udzielającej kredyt, o prawach i obowiązkach oraz o konsekwencjach jakie nas czekają gdy nie wywiążemy się z umowy! Jednak w sytuacjach gdy nie jesteśmy w stanie spłacać swoich bieżących zobowiązań, nie powinniśmy unikać kontaktu z bankami.

Prowadzący szkolenie Pan Janusz Wierzbicki okazał się świetnym wykładowcą, który mówił bardzo profesjonalnym językiem a mimo to zrozumiałym dla każdego, za co szczególnie dziękują uczniowie Technikum Ekonomicznego przy Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. Stefana Żeromskiego w Świdwinie wraz z opiekunem p. Moniką Zborowską.

 

Powyższy tekst napisały:

Ciołak Klaudia

Borysiewicz Kamila

Uczennice ZSR CKP w Świdwinie

Obrazy: porozmawiajmy_o_kredytach_01.jpg

Obrazy: porozmawiajmy_o_kredytach_03.jpg

 

Mistrzostwa Regionu w piłce ręcznej chłopców
Data dodania: 06.04.2017 r.

MISTRZOSTWA REGIONU A W PIŁCE RĘCZNEJ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH CHŁOPCÓW

 

Dnia 24.03. 2017 r. w II LO w Koszalinie odbyły się Mistrzostwa Regionu A Szkół ponadgimnazjalnych chłopców w piłce ręcznej.

W zawodach startowały 4 drużyny. II LO Koszalin, ZSP Białogard, ZS Szczecinek, ZSR CKP Świdwin. W wyniku losowania w pierwszym meczu zagrała drużyna ze Szczecinka z drużyną ze  Świdwina, mecz zakończył się wygraną zespołu świdwińskiego, który zagrał w finale z drużyną z Koszalina. W meczy finałowym, po zaciętej pierwszej połowie zwycięsko wyszła szkoła z Koszalina i to ona pojedzie na Mistrzostwa województwa.

Wyniki końcowe:

I- II LO KOSZALIN,

II- ZSR CKP ŚWIDWIN,

III- ZSP BIAŁOGARD,

IV- ZSP SZCZECINEK.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Grzegorz Winkowski, Krystian Drabiński, Dominik Kubicki, Michał Karolewski, Gojlik Dawid, Paczkowski Zbigniew, Kamiński Kamil, Woliński Jakub, Malinowski Patryk, Malinowski Kamil, Jusiel Damian, Bodys Jakub.

Opiekun drużyny:

Marcin Popow

 

Obrazy newsów: reczna_2017_ch1.jpg

Obrazy newsów: reczna_2017_ch2.jpg

Mistrzostwa Regionu w piłce ręcznej
Data dodania: 06.04.2017 r.

Dnia 31.03. 2017 r. w ZSR CKP w Świdwinie odbyły się Mistrzostwa Regionu A Szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt w piłce ręcznej.

W zawodach startowały 4 drużyny. VI LO Koszalin, ZSP Białogard, ZS Szczecinek, ZSR CKP Świdwin. W wyniku losowania w pierwszym meczu zagrała drużyna ze Szczecinka z drużyną ze  Świdwina, mecz zakończył się wygraną zespołu świdwińskiego, który zagrał w finale z drużyną z Koszalina. W meczu finałowym, po zaciętej pierwszej połowie zwycięsko wyszła szkoła z Koszalina i to ona pojedzie na Mistrzostwa województwa.

Wyniki końcowe:

I- VI LO KOSZALIN,

II- ZSR CKP ŚWIDWIN,

III- ZSP SZCZECINEK,

IV- ZSP BIAŁOGARD.

Naszą Szkołę reprezentowały następujące uczennice:

Renata Płuciennik, Klaudia Ciołak, Dominika Kotyla, Natalia Kasprzak, Kasia Knapik, Klaudia Stańczak, Irena Maląg, Sara Wiśniewska, Sara Franas, Ola Brycka, Weronika Paplińska, Marcelina Biskupska.

Opiekun drużyny:

Katarzyna Kotula

 

Obrazy newsów: regiony_2017.png

KURSY KWALIFIKACYJNE
Data dodania: 29.03.2017 r.

UWAGA!!!

Nastąpiła niewielka zmiana w planie kursów kwalifikacyjnych.
Prosimy o zapoznanie się z nowyą propozycją planu.

Zawody w piłce ręcznej
Data dodania: 29.03.2017 r.

Obrazy newsów: plakat_uks2str.jpg

Wiosna ,wiosna ach to Ty
Data dodania: 24.03.2017 r.

„Wiosna ,wiosna ach to Ty”

              Tegoroczny Dzień Wiosny, choć nie był dniem ustawowo wolnym,był naprawdę udany w ZSR CKP . Tego dnia młodzież wraz z wychowawcami wykazała się dużą pomysłowością, dzięki której mogliśmy się cieszyć nadchodzącą wiosną . Klasy I TI, T a i b TŻiGD i T b TMR zorganizowały wspólną zabawę przy ognisku przebierańców. Pozostałe klasy uczestniczyły w wyjściach na kręgle, pizzę czy zwiedzanie zabytków miasta. Udało nam się uniknąć kultywowanej tradycji jaką jest Dzień Wagarowicza. Serdeczne podziękowania należą się uczniowi klasy III TI Hubertowi Szymańskiemu za uwiecznienie tej imprezy na fotografiach.

Małgorzata Sokołowska

Obrazy newsów: wiosna4.jpg

Obrazy newsów: wiosna5.jpg

Obrazy newsów: wiosna10.jpg

Więcej zdjęć w Galerii (TUTAJ)

Wolontariat
Data dodania: 15.03.2017 r.

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

WSPIERA AKCJĘ FUNDACJI ZACZYTANI.

 

           Od dnia 21marca do 21 kwietnia zbieramy książki dla :

 

     A.  dzieci z placówki opiekuńczo –wychowawczej „Nasze Dzieci”

     B.  podopiecznych hospicjum w Darłowie

     C.  pacjentów szpitali w: Połczynie Zdroju, Białogardzie, Drawsku Pomorskim

 

Prosimy uczniów i pracowników naszej szkoły o zaangażowanie się w akcję, przejrzenie swojej prywatnej biblioteki  i wybranie literatury dla dzieci i dorosłych (bajki, kolorowanki, opowiadania, powieści, kryminały).

 

 

KSIĄŻKI MOŻNA BĘDZIE ODDAWAĆ

OD 21 MARCA DO 21 KWIETNIA W KAŻDĄ  ŚRODĘ I CZWARTEK 

na długiej przerwie w holu szkoły na pierwszym piętrze.

Obrazy newsów: zaczytani_2017.png

Zawody w piłce ręcznej
Data dodania: 15.03.2017 r.

Dnia 7.02. 2017 r. w Zespole Szkół Rolniczych w Świdwinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt i chłopców w piłce ręcznej.

W zawodach brało udział 5 drużyn z powiatu świdwińskiego, 2 żeńskie i 3 męskie.

Reprezentanki ZSR CKP w Świdwinie pokonały zespół ZSP Świdwin 7:4, zostały Mistrzami Powiatu i awansowały do rozgrywek regionalnych.

Drużyna chłopców wygrała dwa mecze. Pierwszy z ZSP Świdwin 19 do 4.

Drugim rywalem była Szkoła z Połczyna Zdroju (ZSP), która uległa 16:5.

Obie drużyny piłki ręcznej będą reprezentowały Szkołę na wyższym szczeblu rozgrywek, które odbędą się w marcu.

Opiekunowie drużyn:

Marcin Popow- chłopcy,

Katrzyna Kotula – dziewczęta.

Obrazy newsów: rczna1.jpg