Aktualności
Turniej Mikołajkowy
Data dodania: 29.11.2016 r.

Obrazy newsów: plakatmikoajki.jpg

?Ekologia ? moda czy przyszłość?
Data dodania: 07.12.2016 r.

„Ekologia – moda czy przyszłość”,


W dniu 25 listopada br. w siedzibie Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa
Rolniczego w Barzkowicach odbył się finał XV edycji Konkursu Wiedzy Ekologicznej.
Konkurs objęty został honorowym patronatem przez Wojewodę
Zachodniopomorskiego, Wojewodę Lubuskiego, Wicemarszałka Województwa
Zachodniopomorskiego oraz Marszałka Lubuskiego.
Do finału przystąpiło 33 uczestników - laureatów szkół ponadgimnazjalnych
województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego, wyłonionych w kwalifikacjach szkolnych.
Finał konkursu składał się z dwóch etapów: testu pisemnego i części ustnej. W ścisłej
czołówce znalazło się 7 uczniów, którzy odpowiadali na pytania problemowe, zadawane przez
Komisję. Zgodnie z Regulaminem Konkursu, Komisja wyłoniła 3 zwycięzców oraz 3 osoby
wyróżnione. O kolejności miejsc zadecydowała liczba punktów uzyskanych w teście oraz
etapie ustnym.


Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali:
I miejsce - Marcelina Domin z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu
Małym;
II miejsce - Aleksandra Włodarz z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Łobzie;
III miejsce - Jakub Bodys z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im.
S. Żeromskiego w Świdwinie.
Wyróżnienia otrzymali:
Julita Bujak z Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu;
Dominika Piwowar z Zespołu Szkół Nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku;
Rafał Soboń z Zespołu Szkół Nr 2 CKU w Pyrzycach.
Zwycięzcy Konkursu oraz osoby wyróżnione otrzymały indywidualne nagrody.


Ponadto wszyscy uczniowie biorący udział w konkursowych zmaganiach otrzymali dyplomy
i zestawy książkowe. Nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu wręczono
dyplom i upominki.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia
udziału w kolejnej jego edycji!

Obrazy newsów: konkurs1.jpg

Obrazy newsów: konkurs2.jpg

Obrazy newsów: konkurs_3.jpg

Obrazy newsów: konkurs_4.jpg

Debata Oksfordzka 2016
Data dodania: 30.11.2016 r.

Dnia 16.XI 2016r w naszej szkole odbyła się Debata Oksfordzka  na temat :”Współcześni uchodźcy  to bardziej problem czy pożytek”? Debata zorganizowana z inicjatywy  Młodzieżowej Rady Miasta zorganizowana była w naszej szkole, a brali w niej udział uczniowie z liceum i technikum. Zespół Szkół Rolniczych reprezentowali :z kl.IV TE : Kamila Borysiewicz i Joanna Kucharzewska, a z kl.IV TI : Arkadiusz Telak i Damian Jusiński . Nasi uczniowie bronili stanowiska , że współcześni uchodźcy to kłopot dla Europy. Ta teza i jej obrona zwyciężyły w debacie. Nasi uczniowie wykazali się umiejętnością argumentacji i przekonania zgromadzonej na sali publiczności, która reprezentowała trzy miejskie szkoły: Liceum, technikum i gimnazjum. Wszyscy zgromadzeni aktywnie włączyli się w debatę i chętnie zadawali stronom pytania.

Ta debata zainicjowała w naszej szkole Tydzień walki z dyskryminacją i wykluczeniem. Na godzinach wychowawczych mają odbyć się dyskusje na ten temat, przeprowadzono też ankietę, która pozwoli się zorientować czy w naszej szkole mamy do czynienia z dyskryminacją i wykluczeniem . ( ze względu na maturę próbna w dnia 21- 25 XI 2016r  obchody zostaną zawieszone , a ich kontynuacja nastąpi od 28.XI)

TYDZIEŃ NIEMIECKI
Data dodania: 22.11.2016 r.

TYDZIEŃ NIEMIECKI  

Współpraca nauczycieli języka niemieckiego Zespołu Szkół Rolniczych im. Stefana Żeromskiego w Świdwinie z konsulatem Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku ma już kilkuletnią tradycję.

W roku 2013 gościliśmy w murach naszej szkoły konsul Republiki Federalnej Niemiec panią Gabielle Neumeier, która była gościem honorowym Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, organizowanego corocznie w ZSR CKP, podnosząc swoją obecnością prestiż imprezy.

W roku 2016 obchodzony jest jubileusz 25-lecia polsko–niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Dla uczczenia tej rocznicy na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu zorganizowano ponad 50 imprez kulturalnych, do których należały m.in. występy teatralne, koncerty, wystawy, projekcje filmów, odczyty i konferencje.  

Na zaproszenie pani konsul grupa uczniów ZSR CKP wraz z nauczycielami języka niemieckiego panią Ewą Stawiarską oraz panią Marleną Jankowską udała się więc tym razem na dwudniową wycieczkę do Gdańska.

Celem naszego wyjazdu były imprezy zorganizowane pod patronatem konsulatu w ramach „Tygodnia Niemieckiego” w dniach od 19 do 26 października 2016 r.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku na żywo kabaretu Steffena Mellera, znanego dobrze w Polsce niemieckiego kabareciarza, aktora, autora książek oraz lektora języka niemieckiego, którego dorośli pamiętają zapewne z serialu „M jak miłość”, a młodzież  zna jego głos chociażby z nagrań słuchanych corocznie podczas egzaminu maturalnego z języka niemieckiego.

W Teatrze Szekspirowskim zwiedziliśmy również wystawę fotograficzną Olafa Schlotego – artysty z Bremy zatytułowaną „Transformacje”.

Wieczorem byliśmy uczestnikami koncertu wokalistki z Berlina – Doty Kehr „Dota die Kleingeldprinzessin”, który odbył się w romantycznej scenerii Dworku Sierakowskich w Sopocie. Dota – autorka piosenek i wokalistka zachwyciła nas głosem i tekstami swoich pełnych refleksji piosenek.

W ciągu dwudniowej wycieczki uczniowie mieli również możliwość zwiedzenia Trójmiasta.  

Wyjazd do Gdańska był dla uczniów nagrodą oraz motywacją do dalszej nauki języka niemieckiego oraz pogłębiania wiedzy o naszym zachodnim sąsiedzie, gdyż najlepszym sposobem na przełamywanie stereotypów jest poznanie ludzi, kraju oraz jego kultury. Cel ten przyświeca również organizowanym przez nauczycieli języka niemieckiego licznym wyjazdom do Niemiec, organizowanym każdego roku w naszej szkole.

                                                                           Ewa Stawiarska

Obrazy newsów: gdansk1.jpg

Obrazy newsów: gdansk3.jpg

Obrazy newsów: gdansk4.jpg

Obrazy newsów: gdansk5.jpg

Obrazy newsów: gdansk6.jpg

Obrazy newsów: gdansk7.jpg

Obrazy newsów: gdansk2.jpg

SUKCES RECYTATORSKI NASZYCH UCZNIÓW!
Data dodania: 17.11.2016 r.

SUKCES RECYTATORSKI NASZYCH UCZNIÓW!

            W październiku odbył się w Świdwińskim Ośrodku Kultury w sali widowiskowej XVII Konkurs Recytatorski "Poezji i Piosenki Lwowskiej” pod patronatem Starosty Świdwińskiego. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół z całego powiatu świdwińskiego. W sumie wystartowało 33 uczestników konkursu, w 4 kategoriach wiekowych (A,B,C,D). Naszą szkołę reprezentowali trzej uczniowie (kat. D): Norbert Krawczyński klasa I TE, Seweryn Ciszewski klasa II TI oraz Tomasz Kobiałka z klasy II TMR.  

            Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała trzyosobowa komisja. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury podało wyniki zmagań recytatorskich. W każdej kategorii wiekowej zostały przyznane wyróżnienia oraz I,II i III miejsce. Norbert Krawczyński i Tomasz Kobiała zajęli III miejsce, zaś Seweryn Ciszewski - II miejsce. Nad wyborem tekstów I przygotowaniem uczniów do konkursu sprawowała pieczę Jadwiga Zbieg.

Obrazy newsów: recytatorski1.jpg

Obrazy newsów: recytatorski2.jpg

Obrazy newsów: recytatorski3.jpg

Obchody 11 listopad
Data dodania: 17.11.2016 r.

Obchody Święta Niepodległości

Co roku,  w listopadzie obchodzimy jedno z najważniejszych wydarzeń z historii Polski-odzyskanie niepodległości. Radosna to data,bowiem przyniosła Polakom upragnione zwycięstwo i jakże długo oczekiwaną wolność. W naszej szkole uroczystości związane z tym  świętem odbyły się 10.11.2016r. Klasy pierwsze zostały zaproszone na akademię słowno- muzyczną „Śladami pieśni patriotycznych” ,która miała miejsce w Świdwińskim Ośrodku Kultury .Zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie odbyli krótką wycieczkę po naszej historii i mieli  możliwość włączenia się do wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych. Występ został poprzedzony  uroczystym ślubowaniem klas pierwszych. Nad tą częścią czuwali Pani Małgorzata Klekowiecka, Pani Małgorzata Sokołowska, Pani Marlena Sapała i Pan Artur Ardziejewski. Klasy drugie i trzecie uczestniczyły w zawodach sportowych pod nazwą „Radosna Niepodległa”, w których zaprezentowały zręczność, odwagę i duże poczucie humoru. Po podsumowaniu wyników wyłoniono zwycięzców, którymi okazała się klasa III b TMR Pani Sylwii Klasińskiej -Kubów. Gratulujemy!  Tą częścią imprezy kierował Pan Edward Dzieruk. Klasy czwarte przysłuchiwały się debacie prowadzonej przez Panią Dorotę Lewandowską pt „Józef Piłsudski i Roman Dmowski- dwie wizje Polski.” Panelistami dyskusji byli zaproszeni goście Prof. zw. dr hab. Pan  Czesław Partacz i  dyrektor ZSR CKP w latach 1992-2002, historyk Pan Kazimierz Szafrański. 

Obchody  zostały poprzedzone lekcjami wychowawczymi, na których młodzież miała okazję do zapoznania się z istotą Święta Niepodległości i przypomnienia wiadomości dotyczących polskich symboli narodowych. Każdą uroczystość rozpoczął odśpiewany przez społeczność uczniowską hymn państwowy. Młodzież tego dnia wyglądała wyjątkowo elegancko, ubrana w galowe stroje ozdobione elementami narodowymi na ubraniu,  żeby podkreślić powagę tego święta .

 Uczestnictwo w obchodach z okazji Święta Niepodległości to wyrażenie szacunku wobec tych wielkich, często bezimiennych bohaterów. To nasz hołd składany tym, którzy przed wielu laty, często w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam wolność. To nasz moralny obowiązek jako Polaków i jako ludzi szanujących niepodległość narodów.  Dlatego też składamy gorące podziękowania wszystkim zaproszonym gościom , Dyrekcji,  nauczycielom, wychowawcom i młodzieży , którzy swoją obecnością i aktywnym uczestnictwem w uroczystościach zaakcentowali swoją miłość do ojczyzny. 

Obrazy newsów: 11listopad4.jpg

Obrazy newsów: 11listopad3.jpg

Obrazy newsów: 11_listopad.jpg

Obrazy newsów: 11listopad2.jpg

Halloween!!!!!
Data dodania: 07.11.2016 r.

W tę straszną noc w niektórych pokojach zalęgły się duchy, pająki, nietoperze i inne stwory. Największą grozę budził pokój A1, w którym straszyły dwie Ole - Hume i Ostrowska.

Nie mniej przerażająco było w pokojach: C6, A53 i D46.

Włosy na głowie stawały także w pokojach A41, A48 i A50a.

Wszyscy byli nieźle wystraszeni, dlatego na ukojenie skołatanych nerwów wręczono drobne niespodzianki.

 

Izabela Horanin, Józef Zychowicz

OTRZESINY INTERNACKIE 2016
Data dodania: 07.11.2016 r.

W październiku powitaliśmy nowych mieszkańców internatu. Po raz pierwszy od wielu lat odbyły się otrzęsiny. Wszystkich nowych mieszkańców internatu w tym dniu czekało mnóstwo niespodzianek. Zanim przyjęto ich do grona wychowanków, poddani zostali wielu próbom sprawności ciała i ducha. Wszystko to w konwencji humoru i żartu.

Psikusy, psoty i trudne zadania sprawnościowe przygotowali starsi stażem mieszkańcy. Pierwszoroczni wykazać się musieli w następujących konkurencjach: pisanie z zamkniętymi oczami, miauczenie przeboju sprawdzające muzykalność delikwentów, koci taniec sprawdzający gibkość i wdzięk, rozpoznawanie ukrytych przedmiotów, wyścig z jajem, sprawdzająca bystrość umysłu rozsypanka wyrazowa oraz quiz „Czy znasz swój internat i jego szefostwo oraz pomocników?”

Aby zostać prawowitymi mieszkańcami internatu uczestnicy musieli złożyć uroczystą przysięgę. Zwieńczeniem wieczoru był słodki poczęstunek.

Opiekunowie – Renata Met, Anna Dziórawiec, Józef Zychowicz

Migawki ze szkolnej ławki?
Data dodania: 07.11.2016 r.

12 października dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy oraz pracownicy szkoły i wychowankowie internatu spotkali się w stołówce, by świętować wspólnie zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej. Mieszkańcy internatu przygotowali przedstawienie „Migawki ze szkolnej ławki”, w którym z  przymrużeniem oka odegrano scenki z życia szkoły. To wyjątkowe popołudnie muzycznie uświetnił pan Artur Ardziejewski z zespołem. Urozmaiceniem tego nadzwyczajnego spotkania były występy uczniów deklamujących okolicznościowe wiersze.

Talentem aktorskim wykazali się:

- Karolina Markowska kl. Ib TŻiUG,
- Marta Wesołowska kl. Ib TŻiUG,
- Julia Zięba kl. Ib TŻiUG,
- Klaudia Korcz kl. Ib TŻiUG,
- Elżbieta Banasiak kl. Ib TŻiUG,
- Weronika Świszczorowska kl. I TE,
- Karolina Jadczyszyn kl. II TE,
- Andżelika Poręba kl. III TE,
- Martyna Łabęcka kl. III TE,
- Kamila Borysiewicz kl. IV TE,
- Jan Kaczmarek kl. IIIa TMR

Ukoronowaniem wieczoru były serdeczne życzenia i podziękowania za trud i pracę oraz słodka niespodzianka – okazały tort w kształcie księgi. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i dobrą zabawę.

Jadwiga Zbieg, Mariola Żuczkowska, Anna Dziórawiec, Józef Zychowicz

Obrazy newsów: migawki1.jpg

tabela konkursowa
Data dodania: 04.11.2016 r.

 

Listy uczestników 2 etapu konkursów przedmiotowych
 dla szkół gimnazjalnych:

Konkurs chemiczny
( 21 listopada)
Konkurs fizyczny
( 29 listopada):
Konkurs historyczny
( 30 listopada):

- Szałkowska Julia

- Piwowarczyk Piotr Andrzej

- Iżykowicz Dominika Natalia

- Sołtysiak Gabriela

- Wróblewski Michał

- Kuźma Kacper

 

- Prygiel Jakub

- Hajdasz Marek

- Frączak Paweł

- Szczurko Jakub

- Sawiński Grzegorz

- Markiewicz Wojciech Zbigniew

- Paprocki Michał

- Wróblewski Michał

- Włodarczyk Michał Kamil

- Babulewicz Jakub Jan

- Wąchnicki Kajetan Andrzej

- Badowska Aleksandra

- Frączak Paweł

- Pytliński Dawid

- Brzózka Dawid Wiktor

- Nowak Paweł Dariusz

- Szaniawski Jakub

- Jurkowska Katarzyna

- Sekuła Wiktoria
PLAN KKZ
Data dodania: 02.11.2016 r.

UWAGA  UCZESTNICY

KURSÓW KWALIFIKACYJNYCH

Nastąpiły zmainy w planie zjazdów.

Bardzo prosimy zapoznać się z aktualnym planem w zakładce
"Szkoły dla dorosłych"-"Plan zajęć kursów kwalifikacyjnych"