Aktualności
Najlepszy w Zawodzie
Data dodania: 20.04.2015 r.

NASI UCZNIOWIE „ZAWODOWCY”

WŚRÓD NAJLEPSZYCH UCZNIÓW W WOJEWÓDZTWIE

         Po raz drugi w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Szczecinie odbyło się spotkanie celem wyłonienia najlepszych uczniów – uczestników biorących udział w Projekcie „Najlepszy w zawodzie” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego działanie 9.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013. Według oficjalnych informacji, potwierdzonych na stronach internetowych WUP 20-tu naszych uczniów zostało nagrodzonych za wysokie oceny uzyskiwane z przedmiotów zawodowych, sprawowania, oraz frekwencję na zajęciach w I-szym semestrze roku szkolnego 2014/2015. Łącznie w całym województwie wyróżniono w ten sposób 115 uczniów biorących udział w programie.

         Po raz drugi okazało się że wśród czterech obszarów kształcenia jakie istnieją w naszym Zespole Szkół Rolniczych, w każdym z nich nasi uczniowie zajęli „miejsca na pudle” w tym: Patrycja Szczepaniak z klasy II TI, Ewa Kossakowska z klasy IV TE, oraz Wojciechowicz Anna z klasy II B TŻ zajęły najwyższe miejsca, Śrubka Patrycja z klasy III B TŻ zajęła drugie miejsce, a Marek Jaciubek z klasy IV TE, Łukasz Świątek z klasy III B TMR i Magdalena Janczewska z klasy II B TŻ zajęli 3-cie miejsca wśród wszystkich uczestników  w województwie zachodniopomorskim w swoich obszarach kształcenia.

Oprócz w/w laureatów dodatkowo 13-tu innych naszych uczniów zostało wyróżnionych w konkursie.

Są to: Ciołak Klaudia II TE, Puzia Daria IV TE, Dobosz Agata II TE, Książek Marcelina IV TE, Wieczorek Monika II TE, Dąbski Maciej IV B TMR, Brzeziński Grzegorz IV A TŻ, Kuczyński Kamil IV A TMR, Pacześny Krzysztof III B TMR,  Reszelewski Rafał III TI, Waszczyk Piotr III B TMR, Majewski Adrian III B TMR, Skoczylas Urszula II B TŻ.

Sukces jest tym większy że po raz kolejny okazało się iż nasi uczniowie są najliczniejszą grupą laureatów spośród 53-ch szkół z 14-tu powiatów biorących udział w konkursie

Wszyscy powyżsi nasi uczniowie otrzymają nagrody rzeczowe na uroczystej konferencji w Szczecinie w dniu 10 czerwca 2015.

Starostwo Powiatowe zapewnia transport, a Pan Dyrektor zwalnia z zajęć.

Serdecznie gratulujemy!!!!!!!

 

                                                                  w imieniu Dyrekcji ZSR CKP

                                                                  Andrzej Bohdal – asystent Projektu 

Informacja
Data dodania: 15.04.2015 r.

Uwaga!

W dniu 21.04.2015r. odbędzie się rada klasyfikacyjna słuchaczy VI sem. Wydziału Zaocznego (TU TŻiGD, TMR oraz LODD). Słuchacze, którzy nie zaliczą egzaminów do dnia 20.04.2015r. i nie dostarczą indeksów do sekretariatu nie zostaną poddani klasyfikacji końcowej. W/w słuchacze nie otrzymają świadectwa ukończenia szkoły w dniu 24.04.2015r. Słuchacze, którzy nie zaliczą egzaminów w danym terminie proszeni są o pilne zgłoszenie się do wicedyrektora pana Andrzeja Potaczka.

w dniu 17.04.2015r. (piątek)  sekretariat czynny od godz. 15.00 do godz. 17.00.

„Poznaj swoje prawa pracy”
Data dodania: 22.10.2014 r.

W dniu 10.10.2014r o godz.9.00 w Naszej Szkole odbył się etap szkolny konkursu „Poznaj swoje prawa pracy” pod specjalnym patronatem Państwowej Inspekcji Pracy. W konkursie wzięło udział 38 uczniów.

Młodzież musiała rozwiązać test składający się z 55pytań testowych dotyczących prawa pracy oraz bhp.

 Wyniki:

I miejsce Marcelina Książek kl. IV TE

II miejsce Edyta Reszelewska kl. IIb TŻ

III miejsce Karolina Sikorska kl. III TE

Do etapu regionalnego zakwalifikowały się uczennice Marcelina Książek i Edyta Reszelewska.Zwycięzcom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w Szczecinie.

Koordynatorami konkursu w ZSR CKP są Anna Mróz, Agnieszka Strumińska, Daniel Nowak.

OGŁOSZENIE O KURSACH KWALIFIKACYJNYCH W RAMACH PROGRAMU „NAJLEPSZY W ZAWODZIE”
Data dodania: 13.10.2014 r.

OGŁOSZENIE O KURSACH KWALIFIKACYJNYCH

 W RAMACH PROGRAMU „NAJLEPSZY W ZAWODZIE”

Ogłaszamy nabór na kursy zawodowe które odbędą się w ramach Projektu i będą organizowane w dwóch miejscach:

Miejsce organizacji ZSP Połczyn Zdrój:

-Baristy (10 godzin w dniach 25-26 X 2014)

-Barmana, carvingu (30 godzin w listopadzie)

Miejsce organizacji ZSR CKP Świdwin:

-obsługi urządzeń biurowych (30 godzin w listopadzie)

-magazyniera i wózków widłowych (88 godzin początek 25 X 2014 koniec 22 XII 2014 – uczestnicy tego kursu muszą mieć 18 lat i badania lekarskie)

Istnieje możliwość dojazdu do ZSP Połczyn Zdrój

Zapisy w dziale księgowości ZSR CKP do dnia 20.X.2014
Mecz piłki siatkowej
Data dodania: 10.10.2014 r.

Młodzieżowa Rada Miasta

zaprasza do udziału w 

charytatywnym turnieju piłki siatkowej

18.10.2014 r. (sobota) start godz. 9:00

Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej nr 1 w Świdwinie

Kategorie:

* Mężczyźni

* Kobiety

 

Warunkiem udziału jest Wpłata wpisowego w wysokości 30 zł od druzyny oraz ukończenie 16 lat

Mistrzostwa Powiatu w biegach przełajowych
Data dodania: 06.10.2014 r.

 Dnia 29.09.2014r odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Drużyna dziewcząt zajeła drugie miejsce.

Sztafeta chłopców zajęła pierwsze miejsce i awansowała do finału wojewódzkiego, który odbedzię się 22.10.2014r. w Przelewicach.

Mistrzostwa Polski w Zapasach
Data dodania: 06.10.2014 r.

20 września w Teresinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach.
W zawodach wystartowało 90 zawodników z 40 klubów. 

KRYSTIAN KWAŚNY w kat. wagowej 60 kg zdobył brązowy medal.
Jest to największy sukces Krystiana w tej kategorii wiekowej. Krystian po przegraniu pierwszej walki z zawodnikiem z Milicza (późniejszym złotym medalistą), wygrał pozostałe cztery pojedynki zdobywając brązowy medal. Sukces Krystiana zaowocował powołaniem go przez trenera Marka Garmulewicza na zgrupowanie reprezentacji Polski Juniorów, a tym samym dał mu szanse na reprezentowanie naszego kraju w turniejach międzynarodowych.

Dzień chłopaka w Naszej Szkole
Data dodania: 30.09.2014 r.

30 września w Naszej Szkole uczennice należące do Szkolnego Koła PCK wraz z Pania Małgorzatą Klekowiecką przygotowały Małą niespodzianke dla chłopaków w naszej szkole. Były serdzuszka oraz coś słodkiego. Przy wejściu do szkoły stały przez cały dzień tablice ze śmiesznymi zdjęciami i wierszykami. Dziękujemy milym Pania za pamięć o naszych Panach

 

Uwaga Wydział zaoczny
Data dodania: 22.09.2014 r.
Uwaga!
Słuchacze V sem. Technikum Uzupełniającego TMR, TŻiGD oraz słuchacze V
 
sem. LODD, którzy chcą
przystąpić do egzaminu maturalnego proszeni są o zgłaszanie się po
deklaracje maturalne do sekretariatu dyrektora. Deklaracje należy
złożyć
do dnia 30.09.2014r.
Monika Goral
Sekretarz szkoły
Uwaga Wydział Zaoczny
Data dodania: 18.09.2014 r.

Uwaga!!!

Pierwszy zjazd dla Technikum Uzupełniającego sem. V TŻiGD oraz TMR oraz sem. V LO dla dorosłych odbędzie się w dniach 26-28.09.2014. Semestr III LO dla dorosłych oraz Szkoła Policealna pierewszy zjazd rozpoczynają 03-05.10.2014r.

„NAJAZD” Drużyny Najlepszych Zawodowców z ZSR CKP na Szczecin
Data dodania: 17.09.2014 r.

„NAJAZD” Drużyny Najlepszych Zawodowców z ZSR CKP na Szczecin

    W dniu 10 września w Szczecinie odbyła się uroczysta konferencja związana z Projektem „Najlepszy w zawodzie” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego działanie 9.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013. Celem konferencji było podsumowanie dotychczasowego okresu trwania Projektu i wręczenie nagród zespołowych dla najlepszych klas oraz indywidualnych nagród dla najlepszych uczniów - uczestników Projektu. W Programie uczestniczą szkoły z wszystkich 16-tu powiatów województwa zachodniopomorskiego. Nasza Drużyna Najlepszych Zawodowców jako najliczniejsza ze wszystkich szkół stawiła się w komplecie pod dowództwem Starosty Świdwińskiego Pana Mirosława Majki, Kierownika Projektu Pani Renaty Szott, wychowawcy najlepszej klasy Pana Krzysztofa Orlińskiego, oraz opiekuna drużyny Pana Roberta Szczepaniaka.

   Kryteria wyboru „najlepszych z najlepszych” były oparte na ocenach oraz frekwencjach uczniów podczas zajęć szkolnych w poprzednim roku szkolnym.

   W rankingu na najlepszą klasę nasza obecna klasa IIA Technikum Ekonomicznego zajęła czwartą pozycję wśród wszystkich uczestniczących szkół z całego województwa. W imieniu klasy list gratulacyjny oraz nagrodę – udział wszystkich uczniów  klasy w warsztatach zawodowych na przełomie września – października, odebrał z rąk dyrektora WUP wychowawca klasy IIA TE Pan Krzysztof Orliński.

   Wśród nagród indywidualnych czworo naszych uczniów otrzymało nagrody główne w postaci 17-to calowych komputerów osobistych. Są to Patrycja Szczepaniak z klasy IIA TI i Maciej Dąbski z klasy IVB TMR jako najlepsi w województwie w swoich obszarach kształcenia, oraz  Agata Dobosz z klasy IIA TE i Anna Wojciechowicz z klasy IIB TŻ jako „brązowi” finaliści w województwie.

Oprócz w/w laureatów dodatkowo 19-tu innych naszych uczniów zostało wyróżnionych w konkursie nagrodami w postaci przenośnych dysków twardych.

Są to: Ciołak Klaudia IIA TE, Jaciubek Marek IVA TE, Olbińska Klaudia IIIA TŻ, Kazub Jolanta IIIA TE, Śrubka Patrycja IIIB TŻ, Wieczorek Monika IIA TE, Peszczyńska Natalia IIA TI, Majchrzak Michał, IIIA TE, Borysiewicz Kamila IIA TE, Walczak Magdalena IVA TE,  Reszelewski Rafał IIIA TI, Bierońska Karolina IIIB TŻ, Kossakowska Ewa IVA TE, Rybicka Marcelina IIA TI, Świetlik Sandra IIIA TŻ, Janczewska Magdalena IIB TŻ, Komor Mateusz IIA TMR, Mazepa Damian IIA TI, Winkowski Grzegorz IIA TI

Serdecznie gratulujemy!!!!!!!

O skali wartości nagród niech świadczą pojemności dysków przenośnych
z przedrostkiem 1 TB.

   Ponieważ Projekt trwać będzie jeszcze przez cały obecny rok szkolny do września 2015, a za rok odbędzie się podobna konferencja, zachęcamy młodzież z naszej jednostki do aktywnego uczestnictwa w Projekcie, oraz do dalszego podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

 

 

                                                                  w imieniu Dyrekcji ZSR CKP

                                                                  Andrzej Bohdal – asystent Projektu

Obrazy: dscf2145.jpg