Aktualności
WOŚP 2017
Data dodania: 11.01.2017 r.

"Dobro nie przemija i mnoży się przez dzielenie się"

Wystawiamy koc na licytację

Szkolne Koło PCK przy Zespole Szkół Rolniczych CKP zachęca do licytacji w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na aukcję wystawia koc, który otrzymało w nagrodę za ubiegłoroczną akcję poboru krwi.

W dniach 14 i 20 stycznia 2016 r. Szkolne Koło PCK przy Zespole Szkół Rolniczych CKP w Świdwinie na rzecz WOŚP przeprowadziło akcje ekipowego poboru krwi. Zgłosiły się wówczas 133 osoby.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie podarowało nam piękny kocyk ciepły, mięciutki, przytulny, który przekazujemy na licytację na rzecz WOŚP. Zachęcamy do wzięcia udziału w licytacji.

Licytacja odbędzie się w ramach tegorocznego finału WOŚP 15 stycznia 2017 roku w Zamku w Świdwinie.  

Katarzyna Knapik- Szkolne Koło PCK

Obraz na stronie pck_pobor_krwi2016-04.jpg


Obrazy newsów: pck1.jpg

Obrazy newsów: pck2.jpg

Obrazy newsów: pck3.jpg

Obrazy newsów: pck6.jpg

Obrazy newsów: pck4.jpg

EGZAMINY
Data dodania: 08.01.2017 r.

UWAGA zmiana sal !!!

EGZAMINY potwierdzające kwalifikacje w zawodzie w dniu 09.01.2017r.  zostały przeniesione
do nastepujacych sal:

egzamin  o godz. 9:00  dla kwalifikacji T.7  z sali wykladowej do sali  B1- 
W INTERNACIE

egzamin  o godz. 13:00 dla kwalifikacji M.43 z sali wykładowej do sali 110 

Podsumowanie zbiórki karmy w ZSR CKP w Świdwinie
Data dodania: 20.12.2016 r.

Obrazy newsów: karma.jpg

Nasze życie warte jest tyle, ile dobrego zrobiliśmy dla innych. Warte jest tyle, ile dostało uśmiechów, okrzyków szczęścia, zamerdań ogonem, wymruczanych piosenek i uratowanych nawet malutkich, tycich żyć.” 

Dorota Sumińska : „Autobiografia na czterech łapach czyli historia jednej rodziny”

Podsumowanie zbiórki karmy w ZSR CKP w Świdwinie

 W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani.  To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. Ważne jest wiec, by dzieci i młodzież uczyły się odpowiedzialności i były wrażliwe, aby nie wykazywały obojętności na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje.

   Psy i koty oswojone przez człowieka, często nie znajdują miejsca w jego domu. Czasem mają szansę przywiązać się do niego, by potem zostać porzucone daleko od pana. Taki los spotyka wiele zwierząt i musimy o tym pamiętać, nawet jeśli nasz pupil ma wszystko, czego potrzebuje.

   Inspektorzy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami jak co roku zwracają się do wszystkich mieszkańców Świdwina oraz nauczycieli i uczniów świdwińskich szkół o pomoc. Również nasza szkoła dołączyła do kolejnej akcji zbierania karmy, która trwała przez cały listopad. Koordynatorem akcji był opiekun Szkolnego Koła Ekologicznego – pani Agnieszka Strumińska. Okazało się, że nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i nie zawiedli bezdomnych podopiecznych TOZ. Tegoroczna akcja, której pierwsza odsłona miała miejsce w 2013r., zakończyła się wielkim sukcesem, gdyż zebrano 37,5 kg karmy suchej oraz 63,3 kg karmy mokrej w puszkach (łącznie 100,8 kg karmy). Świadczy to o wielkim sercu naszych uczniów i ich wrażliwości na los pokrzywdzonych zwierząt.

 

   Mamy nadzieję, że chociaż w pewnym stopniu polepszymy los zwierzaków i pomożemy im przetrwać nadchodzącą zimę. Dziękujemy wszystkim uczniom za dołączenie do akcji, pragniemy również podziękować nauczycielom z naszej szkoły – pani Annie Strzeleckiej – Knut oraz pani Ewie Chmielewskiej, za aktywne wsparcie zbiórki. 

 

   Wszystkie puszki z jedzeniem dla psów i kotów zostaną przekazane inspektorom świdwińskiego oddziału TOZ, a już teraz liczymy na podobne wsparcie podczas następnej zbiórki karmy na wiosnę!  


                                          Członkowie Szkolnego Koła Ekologicznego, Agnieszka Strumińska


Zostań Aniołem dziecka z oddziału onkologicznego.
Data dodania: 19.12.2016 r.

Dnia 12.12. 2016 r. odbyła się w naszej szkole akcja:

„Zostań Aniołem dziecka z oddziału onkologicznego”.

Polegała ona na wypisaniu Kartki – Wsparcia dla wybranego dziecka (chłopca lub dziewczynki) , które święta spędza w szpitalu. Niektórzy uczniowie przynieśli kartki wykonane własnoręcznie, pozostałe zostały zebrane przez gospodarzy klas. Począwszy od długiej przerwy, młodzież naszej szkoły aktywnie uczestniczyła w akcji. Wypisano 131 kartek, które wysłaliśmy do szpitala w Miastku.

 Szczególne podziękowania kierujemy do koleżanki Anny Dziórawiec za cenne wskazówki, do koleżanki Jadwigi Zbieg za wsparcie życzliwością i pomocną gilotynką. Witoldowi Borysiewiczowi dziękujemy za poświecony czas i cierpliwość. Koleżance Renacie Met i jej klasie 1K za przepyszne pierniczki – anioły.

DZIĘKUJEMY także:

Rodzeństwu: Marlenie i Mateuszowi Bożek z klasy 1K za przygotowanie przepięknych dekoracji.

Uczniom: Hubertowi Kowalczykowi i Tomaszowi Krynickiemu z klasy 4TI za wycinanie, drukowanie, edytowanie, enterowanie itp.

Uczennicom: Natalii Nowakowskiej, Agnieszce Małek z klasy 1A TŻ  i Weronice Świszczorowskiej z klasy 1 TE za ogromne zaangażowanie, motywowanie innych i anielski entuzjazm. 

Dziękujemy gospodarzom klas i Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

 

 

                                                            K. Borna  i M. Klekowiecka.

Człowiek - człowiekowi! Działalność wolontariatu młodzieży ZSR CKP.
Data dodania: 19.12.2016 r.

Człowiek - człowiekowi! Działalność wolontariatu młodzieży ZSR CKP.

 

Młodzież naszej szkoły zawsze chętnie angażuje się w akcje na rzecz drugiego człowieka. Jest to działanie wynikające z dobrej woli, chęci pomocy, szlachetnych intencji, wrażliwości i dobrego serca naszych uczniów.

Podobnie jak w poprzednim, tak i w tym roku szkolnym szczególną opieką objęliśmy małe dzieci ze świdwińskiej placówki opiekuńczo – wychowawczej.

Pomoc głównie polega na aktywnym spędzaniu wolnego czasu z dziećmi: uczestniczeniu z nimi w niedzielnych Mszach św. dla dzieci, nabożeństwach różańcowych i roratnich.

4 grudnia 2016r., w niedzielne popołudnie,  tuż przed „Mikołajkami”, zrobiliśmy dzieciom niespodziankę i zaskoczyliśmy je przynosząc produkty do pieczenia pierników. Zabawa podczas robienia ciasta i radość przy ozdabianiu gotowych wypieków dała nam jeszcze więcej energii do czynienia dobra i upewniła, że największą wartością nie są rzeczy materialne, tylko te, które człowiek czyni ze szczerego serca dla drugiego człowieka. 

                                                                                 Katarzyna Borna

Obrazy newsów: wolontariat1.jpg

Obrazy newsów: wolontariat2.jpg

Obrazy newsów: wolontariat3.jpg

Obrazy newsów: wolontariat4.jpg

Informacja
Data dodania: 16.12.2016 r.

ZMARŁ

emerytowany nauczyciel

TADEUSZ MAŁECKI

Msza pogrzebowa w kościele małym Świętego Michała w Świdwinie w Dniu 17.12.2016r. o godz. 11:00 (sobota)

Ceremonia pogrzebowa na cmentarzu Starym w Świdwinie po mszy

Wydział zaoczny
Data dodania: 15.12.2016 r.

UWAGA  Słuchacze Wydziału Zaocznego

PRACE KONTROLNE będzie można złożyć na najblizszym zjeździe tj w sobotę  17.12.2016r w godz. 9:00-14:00 w gabinecie 004 lub sali 207;

Poza tym prace można składać codziennie w sekretariacie szkoły od 7:00 do 15:00

 

   Opłaty semestralne/roczne dla wydziału zaocznego można dokonać przelewem
na nr konta wskazany w zakładce "Szkoły dla dorosłych - Opłaty "
lub osobiście w gabinecie 008 -księgowości szkoły codziennie od 7:00 do 15:00 

Ekologia - moda czy przyszłość?
Data dodania: 07.12.2016 r.

Sukces ZSR CKP na Konkursie Wiedzy Ekologicznej w Barzkowicach

 

Dnia 25 listopada 2016r. w Barzkowicach w Zachodniopomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego odbyła się kolejna, XV edycja Konkursu Wiedzy Ekologicznej.  Drugim
z organizatorów jest Barzkowicki Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Konkurs objęty został honorowym patronatem przez Wojewodę Zachodniopomorskiego, Wojewodę Lubuskiego, Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Marszałka Lubuskiego.

Celem konkursu jest upowszechnianie wartości przyrodniczych w warunkach racjonalnego gospodarowania, popularyzowanie wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego i ochrony środowiska, poszerzanie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Ma za zadanie również podnoszenie świadomości ekologicznej młodzieży oraz kształtowanie postaw prośrodowiskowych.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z dwóch województw -
z terenu województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Do finału przystąpiło
33 uczestników - laureatów szkół ponadgimnazjalnych, wyłonionych w kwalifikacjach szkolnych.

Etap szkolny konkursu odbył się 8 listopada 2016r. we wszystkich szkołach jednocześnie i polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań o tematyce nawiązującej do głównego tematu przewodniego tegorocznego konkursu: „Ekologia – moda czy przyszłość”. W konkursie wzięło udział 44 uczniów z różnych klas i profili w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Świdwinie. Na tym etapie wyłoniono dwóch uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów i zakwalifikowali się do II etapu – finału w ZODR w Barzkowicach. Najlepsze wyniki uzyskali dwaj uczniowie klasy
I Technikum Informatycznego – Aleksander Skraburski i Jakub Bodys. 

 

II etap finału w Barzkowicach składał się z części pisemnej, czyli testu złożonego z 50 pytań, który wyłonił 7 laureatów z najlepszymi wynikami oraz części ustnej, podczas której każdy z laureatów odpowiadał na 2 pytania problemowe. Etap ten wyłonił 3 zwycięzców oraz 3 wyróżnionych.

Udział naszych uczniów w XV edycji Konkursu Wiedzy Ekologicznej zakończył się wielkim sukcesem. Uczeń Jakub Bodys po części pisemnej zakwalifikował się do finału ustnego
i ostatecznie zajął III miejsce na podium. Był jedynym pierwszoklasistą wśród 7 laureatów,
a dodatkowo na uwagę zasługuje fakt, że w konkursie, w którym poziom pytań jest bardzo trudny, biorą udział również uczniowie liceów.

„Zawsze interesowałem się ekologią, brałem udział w kilku konkursach ekologicznych w gimnazjum, ale nie dostałem się do następnych etapów. Mieszkam koło lasu, więc mam stały kontakt z przyrodą” – wspomina Jakub. Tym bardziej cieszymy się, że zainteresowania Jakuba i jego rozległa wiedza złożyły się na spektakularny sukces. Jako nagrodę nasz uczeń otrzymał nowoczesnego smartwatcha, tablet, aparat fotograficzny, czytnik e – booków oraz książki o tematyce ekologicznej.

Opiekunami uczniów podczas obu etapów byli nauczyciele biologii w ZSR CKP w Świdwinie:
p. Agnieszka Strumińska i p. Waldemar Czajkowski.

Serdecznie gratulujemy Jakubowi zajęcia III miejsca i życzymy dalszych sukcesów w konkursach, nie tylko ekologicznych!

Agnieszka Strumińska, Jakub Bodys

 

Obrazy newsów: konkurs1.jpg

Obrazy newsów: konkurs2.jpg

Obrazy newsów: konkurs_3.jpg

Obrazy newsów: konkurs_4.jpg

Debata Oksfordzka 2016
Data dodania: 30.11.2016 r.

Dnia 16.XI 2016r w naszej szkole odbyła się Debata Oksfordzka  na temat :”Współcześni uchodźcy  to bardziej problem czy pożytek”? Debata zorganizowana z inicjatywy  Młodzieżowej Rady Miasta zorganizowana była w naszej szkole, a brali w niej udział uczniowie z liceum i technikum. Zespół Szkół Rolniczych reprezentowali :z kl.IV TE : Kamila Borysiewicz i Joanna Kucharzewska, a z kl.IV TI : Arkadiusz Telak i Damian Jusiński . Nasi uczniowie bronili stanowiska , że współcześni uchodźcy to kłopot dla Europy. Ta teza i jej obrona zwyciężyły w debacie. Nasi uczniowie wykazali się umiejętnością argumentacji i przekonania zgromadzonej na sali publiczności, która reprezentowała trzy miejskie szkoły: Liceum, technikum i gimnazjum. Wszyscy zgromadzeni aktywnie włączyli się w debatę i chętnie zadawali stronom pytania.

Ta debata zainicjowała w naszej szkole Tydzień walki z dyskryminacją i wykluczeniem. Na godzinach wychowawczych mają odbyć się dyskusje na ten temat, przeprowadzono też ankietę, która pozwoli się zorientować czy w naszej szkole mamy do czynienia z dyskryminacją i wykluczeniem . ( ze względu na maturę próbna w dnia 21- 25 XI 2016r  obchody zostaną zawieszone , a ich kontynuacja nastąpi od 28.XI)

Turniej Mikołajkowy
Data dodania: 29.11.2016 r.

Obrazy newsów: plakatmikoajki.jpg

TYDZIEŃ NIEMIECKI
Data dodania: 22.11.2016 r.

TYDZIEŃ NIEMIECKI  

Współpraca nauczycieli języka niemieckiego Zespołu Szkół Rolniczych im. Stefana Żeromskiego w Świdwinie z konsulatem Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku ma już kilkuletnią tradycję.

W roku 2013 gościliśmy w murach naszej szkoły konsul Republiki Federalnej Niemiec panią Gabielle Neumeier, która była gościem honorowym Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, organizowanego corocznie w ZSR CKP, podnosząc swoją obecnością prestiż imprezy.

W roku 2016 obchodzony jest jubileusz 25-lecia polsko–niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Dla uczczenia tej rocznicy na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu zorganizowano ponad 50 imprez kulturalnych, do których należały m.in. występy teatralne, koncerty, wystawy, projekcje filmów, odczyty i konferencje.  

Na zaproszenie pani konsul grupa uczniów ZSR CKP wraz z nauczycielami języka niemieckiego panią Ewą Stawiarską oraz panią Marleną Jankowską udała się więc tym razem na dwudniową wycieczkę do Gdańska.

Celem naszego wyjazdu były imprezy zorganizowane pod patronatem konsulatu w ramach „Tygodnia Niemieckiego” w dniach od 19 do 26 października 2016 r.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku na żywo kabaretu Steffena Mellera, znanego dobrze w Polsce niemieckiego kabareciarza, aktora, autora książek oraz lektora języka niemieckiego, którego dorośli pamiętają zapewne z serialu „M jak miłość”, a młodzież  zna jego głos chociażby z nagrań słuchanych corocznie podczas egzaminu maturalnego z języka niemieckiego.

W Teatrze Szekspirowskim zwiedziliśmy również wystawę fotograficzną Olafa Schlotego – artysty z Bremy zatytułowaną „Transformacje”.

Wieczorem byliśmy uczestnikami koncertu wokalistki z Berlina – Doty Kehr „Dota die Kleingeldprinzessin”, który odbył się w romantycznej scenerii Dworku Sierakowskich w Sopocie. Dota – autorka piosenek i wokalistka zachwyciła nas głosem i tekstami swoich pełnych refleksji piosenek.

W ciągu dwudniowej wycieczki uczniowie mieli również możliwość zwiedzenia Trójmiasta.  

Wyjazd do Gdańska był dla uczniów nagrodą oraz motywacją do dalszej nauki języka niemieckiego oraz pogłębiania wiedzy o naszym zachodnim sąsiedzie, gdyż najlepszym sposobem na przełamywanie stereotypów jest poznanie ludzi, kraju oraz jego kultury. Cel ten przyświeca również organizowanym przez nauczycieli języka niemieckiego licznym wyjazdom do Niemiec, organizowanym każdego roku w naszej szkole.

                                                                           Ewa Stawiarska

Obrazy newsów: gdansk1.jpg

Obrazy newsów: gdansk3.jpg

Obrazy newsów: gdansk4.jpg

Obrazy newsów: gdansk5.jpg

Obrazy newsów: gdansk6.jpg

Obrazy newsów: gdansk7.jpg

Obrazy newsów: gdansk2.jpg