Aktualności
Informacja
Data dodania: 02.09.2015 r.

Obrazy: zsr_1509_afisz_3.jpg

Informacja
Data dodania: 31.08.2015 r.

Nowy plan lekcji na rok szkolny 2015/2016 dostępny jest w zakładce Plan zajęć.

Wolne miejsca
Data dodania: 06.07.2015 r.

Informacja dla absolwentów gimnazjum!!!!

Informujemy że w naszej szkole mamy jeszcze wolne miejsca na poszczególne kierunki:Obrazy: wolne_miejsca.jpg

-Technikum Ekonomiczne 3 miejsca

-Technikum Informatyczne 4 miejsca

-Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych 4 miejsca

-Technikum Mechanizacji Rolnictwa 5 miejsc

-Zasadnicz Szkoła Zawodowa Kucharz 4 miejsca

-Zasadnicz Szkoła Zawodowa Mechanik Operator Pojazdów i Maszyn Rolniczych 4 miejsca

Chętnych serdecznie zapraszamy!!!

Informacja
Data dodania: 29.06.2015 r.

Uwaga!!!

 

Informacje o wynikach egzaminu maturalnego nie będą udzielane telefonicznie.

Aby sprawdzić wyniki kliknij w link: 

https://uczniowie.oke.poznan.pl/cms,771,pomoc.html

Informacja
Data dodania: 23.06.2015 r.

Uwaga!!!

Dostępny jest wykaz podręczników dla klas I na rok szkolny 2015/2016. Aby zapoznać się z Wykazem kliknij (TUTAJ)

Wycieczka do Szczecina
Data dodania: 23.06.2015 r.

W środę 17.06.2015 grupa uczniów naszej szkoły w większości z klas 1 b TMR, 1 TE  udała się na wycieczkę do Szczecina.

Pierwszym punktem programu była wizyta w redakcji „Kuriera Szczecińskiego”. Dla większości uczestników była to pierwsza w życiu okazja, aby zobaczyć, jak wygląda przygotowywanie gazety codziennej „od kuchni”. Dzięki uprzejmości dziennikarzy i pracowników redakcji mogliśmy zwiedzić m.in. dział miejski i pokój sekretarza. Wszyscy chętnie opowiadali o swojej pracy i odpowiadali na pytania uczniów. Na koniec pozowaliśmy do zdjęcia, które ukazało się w czwartkowym (18.06) wydaniu „Kuriera Szczecińskiego”.

Kolejne godziny spędziliśmy w Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki. Wizyta rozpoczęła się od spotkania z dr. Andrzejem Felińskim (świdwinianinem, absolwentem naszej szkoły), kustoszem placówki, który poprowadził dla młodzieży specjalną lekcję na temat bioniki. Uczniowie mogli dowiedzieć się, czym zajmuje się ta dziedzina inżynierii, gdzie sięgają jej korzenie i jakie jej odkrycia spotykamy na co dzień. Następnie zwiedzaliśmy wystawę samochodów, motocykli, autobusów i tramwajów, które kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu jeździły po ulicach polskich miast. Sporą popularnością cieszył się symulator jazdy tramwajem. Uczniowie pozowali do pamiątkowych zdjęć jako „pasażerowie” m.in. słynnego autobusu „ogórka”.

Następnym miejscem, które odwiedziliśmy, była Filharmonia Szczecińska im. Mieczysława Karłowicza. Siedziba tej placówki kulturalnej to niezwykłe miejsce – budynek, jako pierwszy w Polsce,  w maju tego roku otrzymał nagrodę Unii Europejskiej im. Miesa van der Rohe dla współczesnej architektury (nazywaną architektonicznym Noblem lub Oscarem). Gmach już od zewnątrz robi wrażenie. Naszą przewodniczką po filharmonii była pani Izabela Mich-Bryl, świdwinianka, która zdradziła nam wiele ciekawych szczegółów dotyczących budowy i wyposażenia tego niezwykłego miejsca. Dowiedzieliśmy się m.in., że nawet obicia foteli dla publiczności mają znaczenie dla akustyki sali koncertowej.

Przed powrotem do Świdwina uczniowie i opiekunowie mogli odpocząć w Galerii Kaskada . Młodzież wyruszyła rano autokarem spod szkoły w bardzo dobrych humorach, a w jeszcze lepszych powróciła do Świdwina. Wszyscy dzielili się przeżyciami i żałowali, że dzień minął tak szybko…

Opiekunami wycieczki były Sylwia Klasińska-Kubów, Aleksandra Potaczek, Aleksandra Basarab, Anna Dziórawiec. 

Zdjęcia z wyjazdu dostępne TUTAJ

Obrazy: skan_szczecin.jpg

Najlepszy w Zawodzie
Data dodania: 16.06.2015 r.

Drugi „NAJAZD” Drużyny Najlepszych Zawodowców z ZESPOŁU SZKÓŁ ROLNICZYCH CKP ze Świdwina na Szczecin

W dniu 10 czerwca 2015 w Szczecinie odbyła się uroczysta konferencja związana z Projektem „Najlepszy w zawodzie” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego działanie 9.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013. Celem konferencji było podsumowanie dotychczasowego okresu trwania Projektu i wręczenie nagród zespołowych dla najlepszych klas oraz indywidualnych nagród dla najlepszych uczniów - uczestników Projektu. W Programie uczestniczą 53 szkoły z 14-tu powiatów województwa zachodniopomorskiego. Nasza Drużyna Najlepszych Zawodowców jako najliczniejsza ze wszystkich szkół (20-tu laureatów) stawiła się w Szczecinie pod dowództwem Naczelnika Wydziału Edukacji Romana Kozubka, Kierownika Projektu Pani Renaty Szott, oraz asystenta Kierownika Projektu Andrzeja Bohdala.

Kryteria wyboru „najlepszych z najlepszych” były oparte na ocenach z przedmiotów zawodowych oraz frekwencjach uczniów podczas zajęć szkolnych w pierwszym semestrze obecnego roku szkolnego. 

Wśród nagród indywidualnych siedmioro naszych uczniów otrzymało nagrody główne w postaci wypasionego tableta firmy DELL. Są to Patrycja Szczepaniak z klasy IIA TI, Ewa Kossakowska z klasy IVA TE, Anna Wojciechowicz z klasy IIB TŻ jako najlepsze uczennice w województwie w swoich obszarach kształcenia, oraz  Marek Jaciubek z klasy IVA TE, Łukasz Świątek z klasy IIIB TMR, Patrycja Śrubka z klasy IIIB TŻ i Magdalena Janczewska z klasy IIB TŻ jako finaliści „w pierwszej trójce” w województwie w swoich obszarach kształcenia. 

Oprócz w/w laureatów dodatkowo 13-tu innych naszych uczniów zostało wyróżnionych w konkursie nagrodami w postaci odtwarzacza MP-4. Są to: Klaudia Ciołak IIA TE, Daria Puzia IVA TE, Agata Dobosz IIA TE, Marcelina Książek IVA TE, Monika Wieczorek IIA TE, Maciej Dąbski IVB TMR, Grzegorz Brzeziński IVA TŻ, Kamil Kuczyński IVA TMR, Krzysztof Pacześny IIIB TMR, Adrian Majewski IIIB TMR, Piotr Waszczyk IIIB TMR, Rafał Reszelewski IIIA TI, Urszula Skoczylas IIB TŻ, 

Serdecznie gratulujemy!!!!!!!

                                                   w imieniu Dyrekcji ZSR CKP 

Andrzej Bohdal – asystent Projektu

 Aby zobaczyć galerie zdjęć kliknij Tutaj

Wydział Zaoczny
Data dodania: 02.06.2015 r.

Uwaga!!!

Dla semestru IV LO dla Dorosłych zostały wprowadzone zmiany dotyczące egzaminu klasyfikacyjnego z chemii.

Prośimy o sprawdzenie w zakładce pliki do pobrania w panelu Szkoły dla dorosłych.

Wydział zaoczny
Data dodania: 03.05.2015 r.

UWAGA!!!

W miesiącu maju i czerwcu 2015r. dla semestru IV  LO dla dorosł‚ych oprócz kursu zawodowego odbę™dą… się egzaminy klasyfikacyjne wynikajace z różnic programowych z nastę™pują…cych przedmiotów:

 

1. J. obcy - niemiecki/angielski

2. Biologia

3. Chemia

4. Technologia informacyjna

5. Podstawy przedsiebiorczoś›ci

 Zakres materiał‚u na w/w egzaminy dostę™pny jest w sekretariacie szkoły oraz w zakł‚adce wydział‚u zaocznego. Prosimy o bieżą…ce sprawdzanie planu i przystą…pienie do egzaminów w wyznaczonym terminie.

Najlepszy w Zawodzie
Data dodania: 20.04.2015 r.

NASI UCZNIOWIE „ZAWODOWCY”

WŚRÓD NAJLEPSZYCH UCZNIÓW W WOJEWÓDZTWIE

         Po raz drugi w Wojewódzkim Urzę™dzie Pracy w Szczecinie odbyło się spotkanie celem wyłonienia najlepszych uczniów – uczestników biorących udział w Projekcie „Najlepszy w zawodzie” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego działanie 9.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013. Według oficjalnych informacji, potwierdzonych na stronach internetowych WUP 20-tu naszych uczniów zostało nagrodzonych za wysokie oceny uzyskiwane z przedmiotów zawodowych, sprawowania, oraz frekwencję na zajęciach w I-szym semestrze roku szkolnego 2014/2015. Łącznie w całym województwie wyróżniono w ten sposób 115 uczniów biorących udział w programie.

         Po raz drugi okazało się że wśród czterech obszarów kształcenia jakie istnieją w naszym Zespole Szkół Rolniczych, w każdym z nich nasi uczniowie zajęli „miejsca na pudle” w tym: Patrycja Szczepaniak z klasy II TI, Ewa Kossakowska z klasy IV TE, oraz Wojciechowicz Anna z klasy II B TĹť zajęły najwyższe miejsca, Śrubka Patrycja z klasy III B TĹť zajęła drugie miejsce, a Marek Jaciubek z klasy IV TE, Łukasz Świątek z klasy III B TMR i Magdalena Janczewska z klasy II B TĹť zajęli 3-cie miejsca wśród wszystkich uczestników  w województwie zachodniopomorskim w swoich obszarach kształcenia.

Oprócz w/w laureatów dodatkowo 13-tu innych naszych uczniów zostało wyróżnionych w konkursie.

Są to: Ciołak Klaudia II TE, Puzia Daria IV TE, Dobosz Agata II TE, Książek Marcelina IV TE, Wieczorek Monika II TE, Dąbski Maciej IV B TMR, Brzeziński Grzegorz IV A TĹť, Kuczyński Kamil IV A TMR, Pacześny Krzysztof III B TMR,  Reszelewski Rafał III TI, Waszczyk Piotr III B TMR, Majewski Adrian III B TMR, Skoczylas Urszula II B TĹť.

Sukces jest tym większy że po raz kolejny okazało się iż nasi uczniowie są najliczniejszą… grupą laureatów spośród 53-ch szkół z 14-tu powiatów biorących udział w konkursie

Wszyscy powyżsi nasi uczniowie otrzymają nagrody rzeczowe na uroczystej konferencji w Szczecinie w dniu 10 czerwca 2015.

Starostwo Powiatowe zapewnia transport, a Pan Dyrektor zwalnia z zajęć.

Serdecznie gratulujemy!!!!!!!

 

                                                                  w imieniu Dyrekcji ZSR CKP

                                                                  Andrzej Bohdal – asystent Projektu 

Informacja
Data dodania: 15.04.2015 r.

Uwaga!

W dniu 21.04.2015r. odbędzie się rada klasyfikacyjna słuchaczy VI sem. Wydziału Zaocznego (TU TĹťiGD, TMR oraz LODD). Słuchacze, którzy nie zaliczą egzaminów do dnia 20.04.2015r. i nie dostarczą indeksów do sekretariatu nie zostan…ą… poddani klasyfikacji końcowej. W/w słuchacze nie otrzymają świadectwa ukończenia szkoły w dniu 24.04.2015r. Słuchacze, którzy nie zaliczą egzaminów w danym terminie proszeni są o pilne zgłoszenie się do wicedyrektora pana Andrzeja Potaczka.

w dniu 17.04.2015r. (piątek)  sekretariat czynny od godz. 15.00 do godz. 17.00.