Aktualności
EGZAMINY
Data dodania: 22.06.2017 r.

UWAGA  ZMIANA SAL EGZAMINU ZAWODOWEGO !!!

Dnia 26.06.2107r. egzamin potwierdzajacy kwalifikacje  w zawodzie odbędzie się 

dla kwalifikacji T.15 oraz T.8 w  HALI SPORTOWEJ

dla kwalifikacji M.43 SALA SPORTOWA NA WARSZTATACH 

EGZAMINY
Data dodania: 18.06.2017 r.

UWAGA !!!! 

Dnia 20.06.2017r. odbędą się egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie
w części pisemnej.

Od 22.06. 2017r. rozpoczynaja się część praktyczna z podziałem na grupy i zmiany.

Godziny i sale przydzielone na egzaminy znajdują się w zakładce "egzaminy"

Projekt
Data dodania: 08.06.2017 r.

Obrazy: ogoszenie_projekt.jpg

ZACZYTANI
Data dodania: 01.06.2017 r.

ZACZYTANI

Szkolne Koło Wolontariatu

wzięło udział w ogólnoplskiej akcji

„ Zaczytani”. 

Od dnia 21marca do 21 kwietnia zbieraliśmy książki dla :

A.  dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej

„Nasze Dzieci”

B.  podopiecznych hospicjum w Darłowie

Obrazy newsów: czytani1.jpg

Udało nam się zebrać  285 woluminów. 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy wsparli naszą akcję, uczniom naszej szkoły oraz  klasom, które za zebrane pieniądze kupiły kolorowanki         i książeczki edukacyjne dla dzieci.

Były to: 1a TŻiUG, 1b TŻiUG, 1TE, 2a TŻiUG ,

3a TŻiUG oraz 3b TMR.

Szczególne podziękowania dla uczennic

Agnieszki Małek, Natalii Nowakowskiej z klasy 1a TŻiUG     i Marleny Malag,Doroty Grygi z klasy2a TŻ iUG.

Opiekunowie: K.Borna, M.Klekowiecka, ks.Ł.Kwiatkowski.

 

Zebarne książki sprawiły ogromną radość dzieciom z placówki opiekuńczo-wychowawczej „Nasze Dzieci”

Obrazy newsów: czytani2.jpg

Magda i Eliza wybrały dla siebie słowniki szkolne  oraz najpoczytniejszą serię książek dla dziewczynek : „Ania z Zielonego Wzgórza .”

Piotrusiowi dużo radości sprawiły kolorowanki o tematyce militarnej.

Obrazy newsów: czytani3.jpg

Martynka od razu pokochała bajeczke - zamek

o księżniczkach…. :„nie dam czytać….to moja!”

 Obrazy newsów: czytani4.jpg

W oczekiwaniu na niespodziankę ………………………

Agnieszka i Natalia w roli PRZYTULANEK 

Obrazy newsów: czytani5.jpg

Natalia  i Monika  poprosiły  „naszą”  Natalkę o pomoc w kolorowaniu .

 

Z okazji Dnia Dziecka Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało prezenty w postaci obrazka z  imieniem i symbolem ulubionego hobby.Obrazki zostaną zawieszone w nowo wyremontowanych salach nad łóżkiem każdego dziecka.

Obrazy newsów: czytani6.jpg

Obrazy newsów: czytani7.jpg

 

 
Poznajemy sąsiadów zza Odry
Data dodania: 25.05.2017 r.

Poznajemy sąsiadów zza Odry

     W dniu 23.05.2017r. uczniowie ZSR CKP oraz uczniowie łobeskiego gimnazjum wzięli udział w jednodniowej wycieczce do stolicy Niemiec. Wyjazdu miał na celu ukazać piękno architektury i historii Berlina, poznanie kultury naszych sąsiadów oraz umożliwić wykorzystanie w praktyce języka niemieckiego.

    Korzystając z olbrzymiej wiedzy naszego przewodnika Pana Roberta Abelite przekazanej z dużą dawką dowcipu odkrywaliśmy najciekawsze miejsca w tym pięknym wielokulturowym mieście.

    Po dotarciu na miejsce zwiedzanie rozpoczęliśmy od podziwiania największego grafitti, które powstało na murze berlińskim. Następnie na szlaku wycieczki były Katedra berlińska, plac Aleksandra, wieża telewizyjna, którą mogliśmy podziwiać przy pięknej pogodzie. Młodzież miała okazje zobaczyć tzw. „strefę śmierci”, czyli fragment muru berlińskiego wraz zabezpieczeniami, które uniemożliwiały przechodzenie pomiędzy NRD a RFN. Następnie grupa udała się na zwiedzanie ulicy Ku Damm, gdzie minuta ciszy uczciła ofiary zamachu z grudnia 2016r. oraz znajdujący się w pobliżu Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma.

    Pomimo bardzo napiętego harmonogramu wycieczki była tez chwila czasu wolnego, którą każdy mógł dowolnie wykorzystać między innymi na zakupy pamiątek, posiłek lub po prostu na odpoczynek.

    Z uwagi na wizytę prezydenta Baracka Obamy w dniu następnym, nie byliśmy w stanie zobaczyć z bliska Bramy Brandenburskiej oraz pomnika ofiar holokaustu, lecz młodzież nie była tym faktem rozczarowana wręcz przeciwnie uczestnicy stwierdzili, że jest to pretekst do planowania kolejnego wyjazdu jesienią.

    Opiekunami wycieczki byli p. Ewa Stawiarska, p. Dorota Lewandowska, p. Marlena Sapała, p. Beata Zwolińska, p. Krzysztof Matysiak, p. Witold Borysiewicz.

Obrazy newsów: berlin1.jpg

Sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ją stosować
Data dodania: 28.04.2017 r.

Sukcesy na Olimpiadzie

„Sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ją stosować”

 

W dniu 21 kwietnia 2017r. odbyła się XLI Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Etap okręgowy miał miejsce między innymi w Pyrzycach, gdzie wzięło udział 150 uczestników z 26 szkół w okręgu szczecińskim, w tym uczniowie naszej szkoły, którzy startowali w czterech z siedmiu bloków tematycznych. Byli to: w bloku agrobiznes Agata Dobosz, Monika Wieczorek, Klaudia Ciołak, Adriana Zaworska, w bloku mechanizacja rolnictwa Radosław Makowski, Rafał Kieruzel i Mateusz Panasiuk, w bloku technologia żywności Renata Żurawska i Dominika Stępień oraz w bloku gastronomia Marlena Maląg i Paulina Panasz. Wszyscy uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze, a największe sukcesy odnieśli:

  • Paulina Panasz - 1 miejsce w bloku gastronomia
  • Radosław Makowski – 1 miejsce w bloku mechanizacja rolnictwa
  • Mateusz Panasiuk – 2 miejsce w bloku mechanizacja rolnictwa

Wyżej wyszczególnieni uczniowie zostali zakwalifikowani do Finału centralnego Olimpiady, który odbędzie się 2-3 czerwca 2017r. w Lublinie, gdzie będą reprezentowali naszą szkołę.

Udział w Olimpiadzie jest niezapomnianym przeżyciem, gdzie mogliśmy przetestować broń wiedzy i umiejętności w rywalizacji z innymi. Jesteśmy zadowoleni z takiej możliwości, jak również z odniesionych sukcesów. Wierzymy, że umiejętnie przekazane zasoby wiedzy naszych Nauczycieli będą nam również towarzyszyć w kolejnych zmaganiach na etapie centralnym.

Paulina Panasz, Radosław Makowski, Mateusz Panasiuk 

 

Obrazy newsów: pyrzyce_974.jpg

              


Wesołych świąt
Data dodania: 12.04.2017 r.

Obrazy newsów: wielkanoc_2017.jpg

Stefany 2017
Data dodania: 11.04.2017 r.

Stefany 2017 – jak dobrze być docenionym, wyróżnionym, zauważonym !


Dzień 5 kwietnia 2017 roku okazał się ważnym dniem w życiu naszej szkoły. Odbyła się VII edycja wręczenia nagrody “Stefanów” dla wyrożniających sie uczniów, którzy aktywnie udzielali się oraz reprezentowali godnie szkołę. Wydarzenie miało miejsce w sali konferencyjnej w szkolnym internacie.Uroczystość została planowo rozpoczęta o godzinie 10:00 przez uczennicę Katarzynę Knapik.

Z tej okazji zostali zaproszeni specjalni goście m.in.: p. Mirosław Majka (Starosta Powiatu Świdwioskiego), p. Danuta Malitowska (Przewodnicząca Rady Powiatu Świdwioskiego), p. Roman Kozubek (Naczelnik Wydziału Spraw Społeczno-Oświatowych Starostwa Powiatowego w Świdwinie), p. Urszula Cieślioska (Wiceburmistrz miasta Świdwin), p. Henryk Klaman (Przewodniczący Rady Miasta Świdwin),p. Joanna Anglisz-Myszka (Wicewójt gminy Świdwin), p. Anna Olejniczak (Przewodnicząca Rady Gminy Świdwin), p. Mirosław Kępka (Radny Powiatu Świdwioskiego) oraz Ks. Jarosław Kobiałka.

Po przywitaniu przybyłych na uroczystość gości, głos zabrał pan Dyrektor Andrzej Muchorowski, który wyraził swoje refleksje, dotyczące samej idei nagradzania uczniów. Jednocześnie podziękował wszystkim zgromadzonym uczniom, za wspieranie szkoły i stwierdził, iż to ona ma wielki wpływ na to, jak rozwinie się potencjał drzemiący w uczniach.

Wstęp uroczystości został zakończony zabraniem głosu przez p. Danutę Malitowską oraz p. Mirosława Majkę, którzy w swojej wypowiedzi, wyrazili słowa szacunku dla grona pedagogicznego oraz pogratulowali nam, czyli uczniom za niezaprzeczalne osiągnięcia w rożnych dziedzinach.Następnie zaprezentowana została piosenka pod tytułem “Ale to już było” Maryli Rodowicz, w wykonaniu uczennic: Martyny Kępy oraz Alicji Kowalskiej. Uważam, że utwór idealnie pasował do charakteru uroczystości i z pewnością wywołał refleksje, w zgromadzonych gościach, uczniach, nauczycielach.

Obrazy newsów: stefany_2017_1.jpg

Oprócz tego, zostały zaprezentowane również takie utwory jak: “Gdzie sie podziały tamte prywatki” Wojciecha Gąsowskiego (wykonanie: Michał Kudaj), “Nie żałuję” Edyty Geppert (wykonanie: Karolina Markowska) oraz “Wymyśliłam Cię” Ireny Jarockiej (wykonanie: Adriana Kondracka).Między prezentowanymi utworami były rozdawane nagrody “Stefana” w trzech kategoriach: Nauka, Kultura, Sport.

W tym roku łącznie zostało przyznanych aż 106 nagród “Stefana”, co jest obecnie rekordem. Pod koniec uroczystości został poproszony Kamil Wójtowicz “Kava” o zaprezentowanie utworu promującego naszą szkołę. Od siebie mogę dodać, że sam pomysł, wykonanie oraz teledysk - robią wrażenie. Całe wydarzenie szczególnie zapada w pamięć, przede wszystkim dzięki miłej atmosferze. Uczniowe wzmocnieni, nauczyciele dumni, a goście zadowoleni.

S.C

Obrazy newsów: stefany_2017_2.jpg

Olimpiada
Data dodania: 10.04.2017 r.

,, Zdrowie człowieka tkwi od pokoleń w tym co ma w głowie i co na stole”

W dniach 23-25 marca 2017 roku miałam możliwość uczestniczenia w eliminacjach centralnych  XXI edycji Ogólnopolskiej  Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, które odbyły się w Szczecinie.

Pomimo , że nie uzyskałam dostatecznej ilości punktów by mieć tytuł finalisty (który między innymi otwiera drogę do podjęcia studiów medycznych), jestem zadowolona ,że mogłam się zmierzyć z tak dużą konkurencją najlepszych uczniów reprezentujących 65 szkół  ( LO i techników) z całej Polski.

Było to dla mnie doświadczenie , dzięki któremu mogę z większym zapałem rozwijać swoją wiedzę i zainteresowania problematyką żywienia i żywności we współczesnym świecie.

Miałam możliwość poznania i przebywania w gronie ludzi pełnych pasji , ambicji i rozwijających  się w tym kierunku. Chciałabym tym samym zachęcić każdego do pogłębiania własnych zainteresowań i jednocześnie uczestniczenia w różnych konkursach i olimpiadach by móc skonfrontować swoją wiedzę z innymi i mieć satysfakcję z uzyskanych rezultatów.

                                             Paulina Panasz

                                                    kl. 3a TŻi UG

Obrazy newsów: olimp_szczecin2.jpg

Obrazy newsów: olimp_szczecin1.jpg

Obrazy newsów: olimp_szczecin.jpg

Porozmawiajmy o kredytach
Data dodania: 06.04.2017 r.

„Porozmawiajmy o kredytach!! Jak nie wpaść w pułapkę kredytową??”

W Sali posiedzeń Starostwa odbyło się spotkanie zorganizowane przez Lokalną Grupę Działania-„Powiatu Świdwińskiego” w którym uczestniczyła także młodzież  Zespołu Szkół Rolniczych CKP W Świdwinie.  Celem spotkania było przybliżenie podstawowej wiedzy i działań związanych z funkcjonowaniem Banku w zakresie udzielania kredytu. Szkolenie poprowadził p. Janusz Wierzbicki absolwent naszej szkoły i członek Zarządu Lokalnej Grupy Działania-„Powiatu Świdwińskiego”.

Po szkoleniu nasunęły się następujące przemyślenia.

Człowiek mimo, że ma kontakt z instytucjami finansowymi to jednak jego wiedza nie jest wystarczająca aby zapobiec sytuacji wpędzających go w pułapki kredytowe. Banki starają się uatrakcyjniać swoje oferty, ponieważ usług tego typu jest na rynku bardzo dużo. Kredyty i pożyczki przeznaczamy zazwyczaj na bieżące potrzeby bez wcześniejszego zaplanowania i poprawnego wyboru rodzaju kredytu. Aby nie pojawić się na liście niewypłacalnych konsumentów, należy przed zaciągnięciem kredytu, dokładnie przeczytać umowę kredytową, którą będziemy zawierać z danym bankiem oraz zapoznać się z kosztami całkowitymi kredytu.

Pamiętajmy o możliwości zadawania pytań osobie udzielającej kredyt, o prawach i obowiązkach oraz o konsekwencjach jakie nas czekają gdy nie wywiążemy się z umowy! Jednak w sytuacjach gdy nie jesteśmy w stanie spłacać swoich bieżących zobowiązań, nie powinniśmy unikać kontaktu z bankami.

Prowadzący szkolenie Pan Janusz Wierzbicki okazał się świetnym wykładowcą, który mówił bardzo profesjonalnym językiem a mimo to zrozumiałym dla każdego, za co szczególnie dziękują uczniowie Technikum Ekonomicznego przy Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. Stefana Żeromskiego w Świdwinie wraz z opiekunem p. Moniką Zborowską.

 

Powyższy tekst napisały:

Ciołak Klaudia

Borysiewicz Kamila

Uczennice ZSR CKP w Świdwinie

Obrazy: porozmawiajmy_o_kredytach_01.jpg

Obrazy: porozmawiajmy_o_kredytach_03.jpg

 

Mistrzostwa Regionu w piłce ręcznej chłopców
Data dodania: 06.04.2017 r.

MISTRZOSTWA REGIONU A W PIŁCE RĘCZNEJ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH CHŁOPCÓW

 

Dnia 24.03. 2017 r. w II LO w Koszalinie odbyły się Mistrzostwa Regionu A Szkół ponadgimnazjalnych chłopców w piłce ręcznej.

W zawodach startowały 4 drużyny. II LO Koszalin, ZSP Białogard, ZS Szczecinek, ZSR CKP Świdwin. W wyniku losowania w pierwszym meczu zagrała drużyna ze Szczecinka z drużyną ze  Świdwina, mecz zakończył się wygraną zespołu świdwińskiego, który zagrał w finale z drużyną z Koszalina. W meczy finałowym, po zaciętej pierwszej połowie zwycięsko wyszła szkoła z Koszalina i to ona pojedzie na Mistrzostwa województwa.

Wyniki końcowe:

I- II LO KOSZALIN,

II- ZSR CKP ŚWIDWIN,

III- ZSP BIAŁOGARD,

IV- ZSP SZCZECINEK.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Grzegorz Winkowski, Krystian Drabiński, Dominik Kubicki, Michał Karolewski, Gojlik Dawid, Paczkowski Zbigniew, Kamiński Kamil, Woliński Jakub, Malinowski Patryk, Malinowski Kamil, Jusiel Damian, Bodys Jakub.

Opiekun drużyny:

Marcin Popow

 

Obrazy newsów: reczna_2017_ch1.jpg

Obrazy newsów: reczna_2017_ch2.jpg