Aktualności
Plan Lekcji
Data dodania: 05.10.2022 r.

Uwaga! 

Dostepny jest plan lekcji na rok szkolny 2022/2023, który będzie obowiązywał od 05.12.2022r. do 30.04.2023

Proszę o zapoznanie sie z planem.

PLAN LEKCJI UCZNIOWIE (KLIKNIJ TUTAJ)

PLAN LEKCJI NAUCZYCIELE (KLIKNIJ TUTAJ)

Tydzień Przedsiębiorczości w ZSR CKZ w Świdwinie.
Data dodania: 01.12.2022 r.

Tydzień Przedsiębiorczości w ZSR CKZ w Świdwinie.

 

            Tydzień Przedsiębiorczości to projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Mam nadzieję, że wydarzenia organizowane w naszej szkole przyczyniły się do wzmocnienia aktywnych postaw naszych uczniów. W różne działania zaangażowani byli uczniowie klas ekonomicznych.

            Uczennice klasy IIa TE Julia MIĘKCZYŃSKA i Anna PAWLUKIEWICZ przygotowały tablicę informacyjną poświęconą noblistom w dziedzinie ekonomii, którzy zostali wyróżnieni za badania poświęcone bankom i kryzysom finansowym.

Obrazy newsów: prze_2022_1.jpg

Kolejnym działaniem był konkurs na najlepszy mem ekonomiczny. W tej rywalizacji udział wzięło 31 uczniów, którzy z przymrużeniem oka przedstawiali problem inflacji, bezrobocia, pieniądza i innych zagadnień gospodarczych. Zostały wyłonione
3 najlepsze prace:

- I miejsce Oliwia DOMBEK z klasy IIIa TE

- II miejsce Wiktoria KOZUBOWSKA z klasy IIa TE

- III miejsce Katarzyna KIEJNO z klasy IVa TE

Obrazy newsów: prze_2022_2.jpg

Obrazy newsów: prze_2022_3.jpg

 

            24 listopada odbyła się wycieczka dydaktyczna do oddziału Narodowego Banku Polskiego w Szczecinie wraz z opiekunami paniami Anną Wróbel, Olgą Grzelak i panem Markiem Kamińskim. Uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawym wykładzie na temat form zabezpieczenia banknotów, które są najtrudniejsze do podrobienia i łatwe do sprawdzenia, a do których należą: recto-verso, znak wodny, nitka zabezpieczająca, farba zmienna optycznie oraz hologram. Niektórzy uczniowie przywieźli ze sobą monety o nominałach 1, 2 i 5 groszy, które można było wymienić w oddziale. Uczeń klasy II TE Cezary KOWALCZYK wygrał konkurs na największą liczbę tych monet i został nagrodzony okolicznościową monetą 5 złotową, która w tym dniu była emitowana w banku.

Obrazy newsów: prze_2022_4.jpg

Obrazy newsów: prze_2022_5.jpg

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klasy I TE rozwiązywali quiz z wiedzy ekonomicznej.

            Serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym osobom i pani Małgorzacie Klekowieckiej za pomoc w przygotowaniu tablic.

 

                                                                                                                                  A.W.

Gotyk na dotyk
Data dodania: 25.11.2022 r.

Uczniowie ZSR CKZ w Świdwinie uczestniczyli w dwudniowej wycieczce (23-24 listopada) do Torunia w ramach projektu Poznaj Polskę. Moc wrażeń dostarczyły nam: zwiedzanie Domu Mikołaja Kopernika, Muzeum Żywego Piernika, Stare Miasto nocą, Młyn Wiedzy, warsztaty pieczenia pierników i Planetarium. Młodzież zachwycona była zaproponowanymi atrakcjami, wspólną integracją i przyjazną atmosferą. Opiekunowie: Małgorzata Sokołowska, Anna Strzelecka -Knut, Jadwiga Zbieg.

Obrazy newsów: torun_1_2022.jpg

Obrazy newsów: torun_2_2022.jpg

Stoły bożonarodzeniowe 2022r konkurs
Data dodania: 22.11.2022 r.
Piątka dla Niepodległej
Data dodania: 21.11.2022 r.

„Piątka dla Niepodległej”

Dnia 12 listopada 2022r. uczniowie naszej szkoły (Maciej Maciejczyk, 1aTMR, JakubSkwira, 1TI, Sebastian Furgała, 1a TMR i Fabian Machniak, 4aTMR) wraz z nauczycielamiwychowania fizycznego wzięli udział w biegu na dystansie 5 km zorganizowanym w ramachobchodów Narodowego Święta Niepodległości przez „Parkrun Świdwin”. Wyznaczoną trasęalejkami parku miejskiego pokonało aż 157 osób (większość ubrana w biało-czerwone stroje)w różnym wieku i odpowiednim dla każdego tempie.Po biegowych zmaganiach startujący otrzymali losy na udział w loterii rzeczowej,a dla wszystkich zgromadzonych ugotowana została przez Zespół Szkół Rolniczych CKZ wŚwidwinie przepyszna i pożywna grochówka.Głównym celem uroczystości było kształtowanie postawy aktywnego spędzania czasuwolnego oraz udział w obchodach świąt o charakterze patriotycznym.Warto wspomnieć, iż od początku istnienia „Parkrun” w Polsce, koncepcjacyklicznego i bezpłatnego biegu, spotyka się z dużym zainteresowaniem ze strony biegaczyoraz społeczności lokalnych w różnych częściach kraju. Dzisiaj jest ona największą tego typuinicjatywą w Polsce skupiającą dziesiątki tysięcy uczestników.

Opiekunowie:

Katarzyna Kotula

Marcin Popow

Obrazy newsów: bieg_nie_2022_1.jpg

Obrazy newsów: bieg_nie_2022_2.jpg

Obrazy newsów: bieg_nie_2022_3.jpg

rekrutacja

Egzamin zawodowe

Egzamin zawodowe

ZSR CKZ w Świdwin

Access denied for user 'zsrckpco'@'localhost' (using password: NO)Access denied for user 'zsrckpco'@'localhost' (using password: NO)